Vilniuje vyksta tarptautinė Vidurio Europos matematikos olimpiada

LNK
2017-08-22 21:16

Dar net neprasidėjus naujiems mokslo metams, į Vilniaus universitetą susirinko septynios dešimtys geriausių matematikų iš 11 šalių - pirmąkart Lietuvoje surengta tarptautinė Vidurio Europos matematikos olimpiada. O kai kurie dalyviai džiaugiasi ne tik galimybe dalyvauti renginyje, bet ir, kad Lietuvoje vėsios vasaros.

Nuo pat ryto Vilniaus universitete prisistatė septynios dešimtys matematikos entuziastų iš 11 šalių. Individualias ir komandines užduotis keturias dienas čia spręs 70 mokinių iš Austrijos, Baltarusijos, Čekijos, Vokietijos, Kroatijos, Vengrijos, Lietuvos, Lenkijos, Šveicarijos, Slovakijos ir Slovėnijos. Dauguma į Lietuvą atvyko pirmą kartą.

„Man patinka dalyvauti konkursuose ir, žinoma, laimėti, bet labiau už viską aš mėgstu spręsti problemas, tą darau bene pusę savo gyvenimo. Jei atvirai, net vakar, kai vaikštinėjome po miestą, bandėme apskaičiuoti, kokia tikimybė pasiekti viešbutį tiesiog vaikštinėjant atsitiktinėmis gatvėmis“, – pasakoja olimpiados dalyvis iš Lenkijos Jakubas Kaminskis.

Iškart po olimpiados atidarymo visų šalių komandų vadovai kibo į darbą atrinkti užduotis, o patys dalyviai, lydimi savo komandos gidų iš Lietuvos, išvyko į ekskursiją po Vilnių. Tiesa, vėsus oras jų neišgąsdino.

Plačiau – reportaže.