Dainininkė Vilija Matačiūnaitė viešai prašo pagalbos: kodėl man pradėjo taikyti dvigubus mokesčius?

Vilija Matačiūnaitė
Vilija Matačiūnaitė
© Edvard Blaževič
Alfa Pramogos | Alfa.lt
2017-08-20 09:00

Dainininkė, „Eurovizijos“ dainų konkurso bei realybės šou „Kelias į žvaigždes“ dalyvė Vilija Matačiūnaitė susidūrė su problemomis. Žinoma moteris viešai pasipiktino susiklosčiusia situacija dėl gyvenamosios vietos registravimo bei mokesčių sistema. Atlikėja socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalijo savo istorija.

„Vilniaus miesto savivaldybė pakeitė tvarką ir dabar turiu bėdučių. 2011 m. deklaravau savo išvykimą iš Lietuvos. Nuo 2013 m. pabaigos grįžau, to nedeklaravau, tačiau mokėjau mokesčius pagal individualią veiklą, sudalyvavau keliuose televizijos projektuose, pabuvau Lietuvos atstovė „Eurovizijoje“ Danijoje, pasibaigiau studijas, už kurias mokėjau, atsidariau įmonę per darbo biržą, moku visus mokesčius už įmonės veiklą, visa, kas priklauso“, – dėstė moteris.

Pasak V. Matačiūnaitės, apsilankius poliklinikoje ir užsirašius konsultacijai pas gydytoją, jai buvo pareikšta, jog už suteiktą paslaugą teks susimokėti. Atlikėja bando aiškinti situaciją toliau: „Nuo 2016m. įstojau į valstybės finansuojamą dieninio skyriaus studijų programą, turiu savo vardu registruotą kuklų nekilnojamą turtą, tačiau... Kai nuėjau prieš kurį laiką į polikliniką konsultacijai pas gydytoją, man pasakė, jog turėčiau už šią paslaugą susimokėti, nes nesu apdrausta ligonių kasose. Pasiskambinau ten. Jie nurodė kreiptis į savivaldybę, neva reikėtų pasiaiškinti, gal vis tik priežastis yra ta, jog nedeklaruota mano gyvenama vieta. Susisiekiau su savivaldybe. Aptarnavimo kokybė: prasčiau nebūna. Arogancijos ir susireikšminimo viršūnė. Esu valstybės apdrausta studentė ir negaliu net nemokamai nueiti į polikliniką“, – situacija piktinosi dainininkė.

„Aš nenoriu deklaruoti savo gyvenamosios vietos nei pas draugus, nei pas tėvus, nei, kaip siūlė Vilniaus savivaldybės darbuotoja: „Jūs galite savo gyvenamąją vietą keisti ir ją deklaruoti nors ir kasdien“, bet tai užima laiko, kurį mieliau skirčiau kūrybai ar mokslams, o ir savo artimųjų ar draugų nei varginti, nei užkrauti šiomis fiktyviomis nesąmonėmis nenorėčiau“, – apie patiriamus vargus kalbėjo V. Matačiūnaitė.

Kodėl aš negaliu prisiregistruoti savo adresu? Nepaisant to, kad ten gal ir nėra registruoto statinio? Kodėl tuomet turiu mokėti už viską, bet negaliu gauti ne tik paslaugų, bet net ir paprasto, padoraus žmogiško aptarnavimo? Ar tai yra norma? Ar aš tiesiog per daug jautriai reaguoju? Maža to, „Sodra“ dar ir dvigubus mokesčius man taikyti pradėjo. Čia dar teks pasiaiškinti: kokie gi ten „pokyčiai" įvyko“, – pasipiktinimo neslėpė pramogų pasaulio atstovė.

[facebook:https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1542008665820075&id=187599971260958]

Dainininkė Vilija Matačiūnaitė viešai prašo pagalbos: kodėl man pradėjo taikyti dvigubus mokesčius?

Vilija Matačiūnaitė
+5