Pabėgusią mešką Joniškyje radęs ir grįžti įkalbėjęs dresuotojas papasakojo, kaip jam tai pavyko

LNK
2017-08-19 22:09

Miško keliais Joniškio rajone vakar buvo geriau nevaikščioti – penktadienio vakarą iš Kirnaičių kaime esančios kavinės „Plūgo broliai“ voljero pabėgo meška. Joniškio krašte kilo nemenkas nerimas – vietos gyventojai trumposiomis žinutėmis buvo perspėjami nevaikščioti po apylinkes, mat į laisvę ištrūkęs žvėris gali būti neprognozuojamas. Be to, baimintasi, kad žvėris užklys į vos už trijų kilometrų vykstantį festivalį „Saulėtosios naktys“.

Ieškoti pabėgusios meškos suskubo policijos pareigūnai, aplinkosaugininkai ir ugniagesiai gelbėtojai. Pareigūnams buvo liepta budėti tol, kol meška bus sugauta. Iš pradžių žvėries paieškos buvo bevaisės, galiausiai kavinės „Plūgo broliai“ savininkai paskambino žmogui, iš kurio prieš 18 metų ir įsigijo mešką – „Ažuolyno meškučių cirko“ vadovui Mykolui Zobovui. Šis iš Kauno į Joniškio rajoną išskubėjo ieškoti meškos.

„Aš po pasirodymo sėdau į mašiną, žinoma, truputį viršijau greitį. Ne truputį, o daug viršijau. Tai aš pranešiau policijai, kad viršysiu greitį važiuodamas į Joniškio rajoną, <...> jie prieš Šiaulius pastatė palydą, kuri mane palydėjo toliau“, – neįprastą kvietimą į Joniškį prisiminė M. Zobovas.

Atvykęs į meškos paieškų epicentrą, M. Zobovas žvėries ieškoti ėmė netoliese, mat žinojo, kad ilgus metus šeriama meška toli nuo šėrimo vietos nenueis. Ir iš tiesų: paryčiais žvėrį jam rasti pavyko vos už kilometro nuo kavinės „Plūgo broliai“, 28 metų rudoji Karelijos meška Ciele buvo miške. M. Zobovas sako, kad streso buvo daug, mat meška jo nebuvo mačiusi dešimt metų. Be to, toks žvėris nelaisvėje ir gamtoje su žmogumi gali elgtis visiškai kitaip. Žvėries ūgis atsistojus ant dviejų kojų – 180 cm. Su meška M. Zobovas bendravo apie 20 minučių. O su savimi juk net neturėjo padoraus skanėsto.

„Neturėjau kišenėj nieko, ničnieko neturėjau. Kišenėj turėjau tik trupinukų nuo duonos, kadangi su ta striuke dirbu su meškom, <...> tai aš ant delno, jai ištiesiau ranką ir jinai nulaižė. Įsivaizduokit – miške ištiest ranką meškai“, – pasakojo vyras. Jam teko ne tik ranką meškai ištiesti, bet prieš žvėrį ir atsisėsti, mat iš pradžių meška nenorėjo, kad jai būtų uždėtas pavadėlis, ir tik vėliau leidosi parvedama į voljerą.

Kavinės „Plūgo broliai“ šeimininkai su žurnalistais nebendrauja. Kavinės voljeruose iš viso gyvena trys meškos, tačiau kaip vienai iš jų pavyko pasprukti, neaišku. Voljerus matęs M. Zobovas sako, kad iš tokio voljero savarankiškai ištrūkti meškai neįmanoma.