Lazdijų rajone – šokiruojanti egzekucija: šunį talžė plaktuku ir pakorė

Lietuviškas kaimas
Lietuviškas kaimas
© Edvard Blaževič

Dėl užpultos ožkos įsiutęs Lazdijų rajono ūkininkas Algis Šukauskas kieme laikytą šunį iš pradžių apsvaigino plaktuku, po to pasmaugė ir, palikęs šuns palaikus kaboti ant medžio, toliau ramiai miegojo, kol į duris nepasibeldė policija – tokia istorija šią vasarą prasidėjo pietinėje Lietuvos dalyje, tačiau, dar rudeniui neatėjus, ji ir baigėsi – teismas nusprendė, kad šokiruojančią egzekuciją surengęs ir savo darbo pėdsakus demonstravęs vyras turės gerokai padirbėti visuomenės labui.

Nusikaltimas, kurį iki tol neteistas Lazdijų rajono gyventojas A. Šukauskas padarė būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, buvo įvykdytas šių metų birželio 16 d., anksti ryte. Kaip paaiškėjo, vyras savo gyvenamojoje teritorijoje pagavo užklydusį ir jau kurį laiką gyvenusį šunį ir iš pradžių kartą smogė plaktuku į galvą, o tuomet ant kaklo užnėrė virvę ir pakorė ant beržo šakos.

Vyras savo kaltę pripažino ir paaiškino, kad šuo pas jį atklydo prieš metus, jis gyvūną priglaudė ir laikė pririštą virve, tačiau šis kartas nuo karto išsilaisvindavo. Anot A. Šukausko, jo pyktį šuo užsitraukė tuomet, kai iš miegų pabudęs vyras pamatė, kad augintinis papjovė jo ožką – tuomet iš vakaro gėręs ir itin įpykęs šeimininkas plaktuku apsvaigino šunį ir pakorė. Tokią ant šakos kabančią gaišeną ir rado atvykę policijos pareigūnai.

Į įvykio vietą atvykę pareigūnai teigė, kad rado A. Šukauską miegantį, o pabudęs vyras jiems pateikė tokį patį paaiškinimą dėl nužudyto šuns. Apie vidurdienį patikrinus girtumą paaiškėjo, jog šeimininkas iš tiesų buvo išgėręs ir greičiausiai alkoholį vartojo netgi pabudęs – jam buvo nustatytas 3,12 promilės girtumas.

Lazdijų rajono apylinkės teismas šią bylą užbaigė baudžiamuoju įsakymu – dėl žiauraus elgesio su gyvūnu kaltę pripažinusiam A. Šukauskui skirta 120 valandų viešųjų darbų, kuriuos vyras turės nudirbti per keturis mėnesius.

Kaip paaiškėjo, baudos nuteistasis greičiausiai nebūtų galėjęs sumokėti – A. Šukauskas teigė, kad pragyvena iš turimo ūkio, tačiau jo pajamos tėra 20 eurų per mėnesį, kuriuos gauna pardavęs pieną.