McGregorą įveikęs lietuvis pripažįsta: prieš Mayweatherį jis neturi šansų

Conoras McGregoras
Conoras McGregoras
© SCANPIX
Alfa.lt
2017-08-18 11:34

Vilnietis Artemijus Sitenkovas nėra mišrių kovos menų (MMA) superžvaigždė. Nuo 2004 iki 2016 m. jis kovojo 31 kartą ir iškovojo 15 pergalių. Visgi viena iš jo pergalių buvo itin įspūdinga – 2008 m. „Tiesos narve“ Dubline jis nugalėjo Conarą McGregorą, kuris rugpjūčio 26 d. dėl profesionalaus bokso pasaulio čempiono titulo kausis su Floydu Mayweatheriu. Prognozuojama, kad tai bus brangiausia visų laikų dvikova bokso istorijoje, o jos biudžetas pasieks 1 mlrd. JAV dolerių.

Pirmasis C. McGregoro pralaimėjimas

2008 metais C. McGregoras dar nebuvo vadinamas elitiniu MMA kovotoju. Visgi jaunas, vos 20-ies sulaukęs kovotojas iki tol dar nebuvo pralaimėjęs nė vienos kovos. Kovai su C. McGregoru lietuvį pasiūlė ilgametis airio treneris Johnas Kavanaghas.

Jis tikėjosi, C. McGregoras lengvai įveiks lengvesnį ir nebrangiai kainuojantį A. Sitenkovą. Už kovą A. Sitenkovas gavo vos 500 eurų ir dar turėjo pats nusipirkti lėktuvo bilietus į Dubliną.

„Prieš kovą nemaniau, kad jis taps superžvaigžde. Taip neatrodė ir po kovos – tais laikais daug kovodavau ir tuo metu tai buvo tiesiog eilinė kova. Kovojau ir su gerokai stipresniais oponentais“, – pasakoja Lietuvoje kovą tarp C. McGregoro ir F. Mayweatherio komentuosiantis A. Sitenkovas.

Artemijus Sitenkovas

Šansų įveikti Mayweatherį beveik neturi

A. Sitenkovas įsitikinęs, kad pagrindinis šios kovos variklis – pinigai. Prognozuojama, kad C. McGregoras ir F. Mayweatheris pasidalys 300 mln. JAV dolerių.

„Ko gero, ir pats C. McGregoras žino, kad pralaimės, bet kai žinai, kad garantuotai gausi 100 milijonų dolerių, gali su daug kuo sutikti. Tikėtina, kad C. McGregoras stengsis vilkinti kovą ir praleisti kuo mažiau smūgių, kad kova truktų kuo ilgiau“, – aiškina Lietuvos mišrių kovos menų kovotojas.

Jis priduria, kad MMA patirtis C. McGregorui padės mažai, nes bokse galioja visai kitokie pricipai. Anot jo, C. McGregorui gali padėti nebent stebuklas.

„Vienintelis C. McGregoro koziris – ilgesnės rankos. Visgi tokio lygio boksininkus F. Mayweatheris triuškindavo net karjeros pradžioje. MMA įgūdžiai nebus labai naudingi, nes bokse viską lemia reakcija, greitis ir technika, o būtent čia F. Mayweatheris yra stipriausias. Jeigu vyktų MMA stiliaus kova, F. Mayweatheris dar galėtų įveikti C. McGregorą, o pagal bokso taisykles C. McGregoras varžytis su amerikiečiu nėra pajėgus“, – konstatuoja šiuo metu treneriu dirbantis A. Sitenkovas.

Maywetheris vadina McGregorą labai nešvariu kovotoju

Pats F. Mayweatheris apie būsimą varžovą atsiliepia kaip apie itin nešvariais metodais besiremiantį kovotoją. Amerikietis įvertino airio techniką iš matytos filmuotos medžiagos, kai jis treniravosi su Paulie Malignaggi.

„Daugelis jo smūgių buvo nelegalūs, – teigė boksininkas. – Ypač varžovo sugriebimai ir smūgiai už galvos.“

Po treniruočių pobūdžio kovos C. McGregoro galimybėmis abejojo ir pats jo kovos partneris.

„Jis kovoja intensyviai, bet nežinau, kaip jis sugebės kautis neužkliūdamas teisėjui, – sakė P. Malignaggi. – Kai vyksta artima kova, manau, jis truputį pasimeta ir dėl to imasi nelegalių veiksmų. Artima kova yra sunkiausias dalykas bokse ir nemanau, kad jis gali to išmokti per kelis mėnesius.“

Kova Las Vegase vyks rugpjūčio 26 d. vakarą, šeštadienį. Lietuvos laiku dvikovos pradžia bus jau ankstyvą sekmadienio rytą.