Nuteistas Eugenijų Ostapenko sumušęs klaipėdietis: žinomam atlikėjui – teismo akibrokštas

Eugenijus Ostapenko
Eugenijus Ostapenko
© Socialiniai tinklai

Uostamiesčio atlikėjas Eugenijus Ostapenko, virtualių gerbėjų vadinamas tiesiog maestro, jau kurį laiką gali džiaugtis – įsiteisėjusiu nuosprendžiu Klaipėdos miesto apylinkės teismas užbaigė istoriją, prasidėjusią dar 2015 m. birželį, kai su gerbėju susitikęs atlikėjas buvo sumuštas ir pririštas prie medžio. E. Ostapenko užpuolikas, prieš tai du kartus teistas Justinas Daukšys, ne tik buvo dar kartą nuteistas, bet ir privalės atlyginti dainininkui padarytą žalą, kurią teisėja įvertino 700 eurų, nors pats E. Ostapenko pageidavo gauti net 10 tūkst. eurų.

Norėjo santykius išsiaiškinti vyriškai

Istorija, kurioje tašką padėjo teismas, nėra nauja – pats E. Ostapenko 2015 m. vasarą buvo viešai prabilęs apie tai, kaip susitikęs su gerbėju buvo užpultas, sumuštas ir pririštas prie medžio. Tačiau tyrėjai visą įvykių eigą tvarkingai sudėliojo į vietą – bylos duomenimis, nusikaltimas buvo įvykdytas 2015 m. birželio 19 d., nuo 14 val. 30 min. iki 16 val., Klaipėdoje, Liepų gatvėje, šalia Danės upės esančiame miškelyje.

Čia J. Daukšys, kaip nustatyta, sumušė E. Ostapenko, suduodamas ne mažiau nei 30 smūgių, o tuomet batų raišteliais pririšo atlikėją prie medžio ir paliko.

Pats J. Daukšys jam pateiktus kaltinimus pripažino tik iš dalies – mušė, bet prie medžio nerišo.

Vyras teisme aiškino, kad su žinomu atlikėju jį supažindino draugas M. K., o tądien vyrai buvo susitikę išgerti alaus. Anot J. Daukšio, konfliktas tarp jo ir E. Ostapenko kilo tuomet, kai jis atlikėjui papasakojo, kad neseniai išsiskyrė su drauge, o šis ėmė iš jo šaipytis – tuomet J. Daukšys teigė pasiūlęs santykius išsiaiškinti vyriškai.

E. Ostapenko esą sutiko su tokiu pasiūlymu, todėl J. Daukšys, E. Ostapenko ir dar vienas vyras išsikvietė taksi ir nuvyko į nuošaliau esantį miškelį aiškintis santykių. Pasak nuteistojo, aiškinimasis ilgai netruko – atlikėjas po kelių smūgių nugriuvo, o jis mušė E. Ostapenko tol, kol pastarasis neteko sąmonės.

Iš „gerbėjo“ sulaukė neregėto pasityčiojimo

Tuo tarpu pats atlikėjas, ne kartą kalbėjęs apie šį konfliktą viešai, teisme pateikė visiškai kitokią įvykių versiją – E. Ostapenko pasakojo, jog feisbuke susipažino su vyriškiu, kuris prisistatė jo gerbėju, todėl pasikvietė šį „gerbėją“ pas save išgerti alaus, aprodė butą, o po kelių dienų vėl susitiko su šiuo vyru, tik šįkart – gatvėje. Vyrai prekybos centre nusipirko alaus, o tuomet prie šio dueto prisijungė J. Daukšys ir dar vienas vyras, kompanija pasiūlė J. Ostapenko važiuoti į gamtą.

Atlikėjas su dar trimis vyrais nuvažiavo į mišką, kuris, kaip greitai paaiškėjo, ir tapo nusikaltimo vieta. Duodamas parodymus J. Ostapenko teigė, kad J. Daukšys pradėjo jį mušti be jokios priežasties, kadangi jokio konflikto tarp jų nebuvo. Pasak atlikėjo, J. Daukšys jį ne tik mušęs, bet ir uždėjęs antrankius, o vėliau numovęs kojines ir bandęs su jomis smaugti E. Ostapenko.

Anot dainininko, kiti du vyrai tuo metu nieko nedarė, tik stebėjo, tačiau J. Daukšys smaginosi iš širdies – vyras mušė savo auką, po to batų raišteliais pririšo prie medžio ir peiliu ėmė pjaustyti marškinius. Galiausiai, po pusantros valandos trukusios egzekucijos trijulė pasišalino, palikusi E. Ostapenko vis dar pririštą prie medžio.

Atlikėjas pasakojo, kad išsilaisvino tik po kurio laiko, o vėliau visą naktį basas klaidžiojo po mišką, kol galiausiai pavyko surasti pagalbą.

Tačiau J. Daukšys tikino, kad nesielgė taip žiauriai – nuteistasis teigė, kad nei smaugė E. Ostapenko, nei rišo prie medžio, o tik paliko be sąmonės ir spruko su draugu. „Nukentėjusysis po smūgių kojomis gulėjo be sąmonės, todėl nukentėjusiojo net nebūčiau galėjęs pakelti nuo žemės ir pririšti prie medžio“, – teisme aiškino užpuolikas.

Anot J. Daukšio, žiauriai išsityčioti iš atlikėjo galėjo kiti asmenys tuo metu, kai sumuštas E. Ostapenko gulėjo be sąmonės.

Prašė 10 tūkstančių eurų, gaus 700

Kadangi J. Daukšys pripažino mušęs E. Ostapenko, Klaipėdos miesto apylinkės teismui teko konstatuoti, kad būtent jis sumušė žinomą atlikėją ir sutrikdė jo sveikatą. Tačiau kadangi J. Daukšys nepripažino pririšęs atlikėją prie medžio, o paties E. Ostapenko parodymai nebuvo nuoseklūs, dėl neteisėto laisvės atėmimo mušeika buvo išteisintas.

J. Daukšys išsisuko palyginti lengvai – teisėja Viktorija Teišerskienė skyrė jam vos vienerius metus laisvės apribojimo, įpareigojant tęsti darbą ir nevartoti psichiką veikiančių medžiagų, o dėl ankstesnių teistumų bausmės terminas buvo pailgintas dar trimis mėnesiais.

E. Ostapenko taip pat prašė jam priteisti 189 eurus turtinei žalai atlyginti ir dar 10 tūkst. eurų dėl patirtų išgyvenimų – anot atlikėjo, nusikaltimo metu jam padaryta moralinė žala yra negrįžtama. Tačiau teisėja nusprendė, kad padarytos turtinės žalos E. Ostapenko neįrodė, o moralinę žalą įvertino tik 700 eurų.

Dar 515,31 euro J. Daukšys turės sumokėti valstybei – už E. Ostapenko suteiktas advokatų paslaugas.