Adamkus neslepia nusivylimo dabartine šalies valdžia

Infodiena
2017-08-17 20:33

Valdas Adamkus ketvirtadienio rytą atvyko pasitikrinti į Santaros klinikas. 90-ies prezidentas buvo gerai nusiteikęs.

Prieš kelis mėnesius V. Adamkui atlikta širdies stimuliatoriaus keitimo operacija. Prezidentą prieš kelerius metus pakirto inkstų vėžys. Čikagoje prezidentui atlikta naviko šaldymo procedūra rezultatų nedavė, tad prieš dvejus metus prireikė ir rimtos operacijos – pašalintas vienas inkstas ir šlapimtakis. Anot gydytojos, prezidentas sunkią ligą įveikė.

V. Adamkus nepalūžo ir sunkiai sirgdamas siekė būti aktyvus. „Pirmiausia, nusistatymas. Kad nesuglebt, atsitinka, kaip sakant, didelė staigmena ir šokas, kai pasakė, kokia liga ištiko, tačiau pergalvojęs viską pasakiau – kas bus, kas nebus, nepasiduosiu iki paskutinio. Tas padėjo daug. Visą laiką nuotaika kovoti, nepasiduoti, skųstis negaliu“, – teigia prezidentas.

Užsispyrimo ir valios prezidentui galėtų pavydėti ir už jį gerokai jaunesni. V. Adamkus tris kartus per savaitę plaukioja baseine.

„Plaukiu, vaikštau, kiek galiu, baseine negaliu konkuruot su Meilutyte, vaikščioti su mūsų sportininkais maratono bėgikais, bet galimybių ribose stengiuosi to neapleisti, kada užeina nuotaika“, – pasakoja V. Adamkus.

Prezidentas ne tik sportuoja, bet ir domisi vidaus bei užsienio politika, kasdien porą valandų atsakinėja į laiškus prezidentūroje. Kitaip nei sveikatos reikalai, dabartinė Lietuvos valdžia prezidento nedžiugina.

„Nesu laimingas, matydamas, kas darosi mūsų vidaus politikos srityje. Daug sprendimų, kurie padaromi sunkiai suprantami ar suvokiami, norėtųsi, kad tie žmonės, kurie šiandien neša atsakomybę, daugiau laiko skirtų apgalvodami, ką jie daro ir kokius sprendimus priima. Tai mano geriausias linkėjimas, manau, išreiškiu visų Lietuvos žmonių nuomonę ir troškimą, kad tas įvyktų“, – atsidūsta prezidentas.

Naujausi reitingai rodo, kad V. Adamkus – palankiausiai vertinimų politikų ir visuomenės veikėjų trejetuke. Taip pat patenka į įtakingiausiųjų penketuką . Anot devynerius metus prezidentavusio V. Adamkaus, Lietuva turi jaunų, logiškai mąstančių žmonių, kurie mokėtų tvarkytis tiek su vidaus politika, tiek su užsienio, tad 2019-aiais esą rinktis bus iš ko.

Pasak gydytojos, prezidentas geros formos, stipri ir jo sveikata ir valia, tačiau reikėtų sumažinti darbus ir rūpesčius.

Apie savo sveikatos būklę reguliariai informuoti visuomenę V. Adamkus nusprendė vos tik tapęs prezidentu 1998-aisiais. D. Grybauskaitė tokios tradicijos neperėmė.

Plačiau – reportaže.