Vairuotoją nustebino alkotesterio rodmenys: 1,12 prom. po kelių akimirkų virto nuliais

Alkotesteris
Alkotesteris
© Edvard Blaževič

Alkotesteriu nustatytos promilės po kelių akimirkų gali lengvai išgaruoti – taip pat, kaip ir lengvai bei nenuspėjamai atsirado. Karčia patirtimi socialiniame tinkle pasidalijo vairuotoja Iveta, kuri, patekusi į policijos reidą, nustebo, kai į alkotesterį „įpūtė“ net 1,12 prom., nors alkoholio nevartojo nė lašo.

Tai įvyko praėjusios savaitės pabaigoje kelyje Marijampolė–Igliauka, šalia Patašinės, kur policija vykdė vairuotojų patikrinimą.

„Šiandien ryte mane sustabdė kelių policija ir liepė pūsti, „įpūčiau“ 1,12 promilės. Nors 100 proc. nieko negėrusi jau kažkurį laiką. Kai pasakiau, kad noriu pūsti antrą kartą arba važiuojam darytis kraujo tyrimo, jie net neklausė ir pradėjo rašyti protokolą, taip pat liepė ieškotis vairuotojo, kad paimtų mano automobilį“, – pasakojo mergina.

Anksti ryte nustačius vidutinį girtumą, jauną vairuotoją ne juokais ištiko šokas. Tačiau policijos pareigūnus tikinant, kad ji tikrai nevartojo alkoholio, į alkotesterį leista pūsti antrą kartą.

„Kai pradėjau jiems aiškinti, kad esu 100 proc. blaivi, policininkai leido pūsti antrą kartą. Ir spėkit, kas buvo? Alkotesteris parodė 0.00... O dar jie aiškino man, kad alkotesteriai „serifikuoti“ ir reguliariai tikrinami“, – apmaudo neslėpė mergina.

Policija: promilės neatsirado iš niekur

Toks įvykis įplieskė nemažų diskusijų socialiniame tinkle ir dar kartą sukėlė abejonių policijos naudojamais alkotesteriais. Policija pripažįsta, kad ši istorija neišgalvota, tačiau nors ir buvo nustatytas vidutinis neblaivumas, visgi promilės neatsirado iš niekur – išaiškėjo, kaip jos atsirado.

„Policija tą dieną dirbo pagal nustatytą grafiką ir užtikrino eismo saugumą bei viešąją tvarką. Apie 8:30 val. patikrinimui buvo sustabdytas automobilis „Opel Astra“, kurį vairavo mergina, gimusi 1997 metais. Pirmo patikrinimo alkotesteriu metu (vairuotoja – Alfa.lt past.) „įpūtė“ 1,12 prom. Tačiau ji paaiškino, kad prieš tai naudojo burnos gaiviklį. Kai pareigūnams tai pasakė, jie pasiūlė po 15 min. pakartotinai pasitikrinti. Antrą kartą buvo nuliai. Tai gana natūralu, nes burnos gaivikliai, skalavimo skysčiai yra spirituoti“, – apie tai, kodėl merginai pirmą kartą „papūtus“ į alkotesterį šis parodė promilių, naujienų portalui Alfa.lt teigė Marijampolės apskr. VPK Komunikacijos grupės specialistė Sigita Šatienė.

Vairuotoja Iveta pripažįsta, kad blaivumą alkotesteriu tikrinosi pirmą kartą, todėl tuo metu, kai „įpūtė“ 1,12 prom., net nepagalvojo, kad tai galėjo sukelti burnos gaiviklis.

Eksperimentą, kiek promilių ekrane įsižiebs atsigėrus giros, panaudojus burnos skalavimo skysčio, burnos gaiviklio su mėtomis ar gudobelių lašų, yra atlikęs naujienų portalas Alfa.lt. Rezultatai atskleidė, kad į burną pasipurškus gaiviklio, alkotesteris parodė net 2,74 promilės.

Stebėjosi net policijos pareigūnai

Vis dėlto net ir išaiškėjus, kad promilių atsirado priežastis – burnos gaiviklis, nustatytu vidutiniu girtumu stebėjosi ne tik mergina, bet ir policijos pareigūnai.

„Aš burnos gaiviklį 5 minutės prieš sustabdymą naudojau. Ir jums atrodo, kad nuo to „ įpučiama“ 1 promilė? Patys policininkai pasakė, kad tai neįmanoma“, – teigė mergina.

Istorijai išsisprendus, merginai teko parašyti pasiaiškinimą.

Pasiaiškinimas policijai