Vaizdas girtos alytiškės bute: balkone mieganti keturmetė ir sužalota trimetė

Vaiko vežymėlis
Vaiko vežymėlis
© Fotodiena.lt

Kol dvi jaunos mamos bute šventė su vyrais, jų vaikai palikti be priežiūros: keturmetė miegojo balkone, o trimetė mažylė, kurios ranka buvo nuplikyta, gulėjo vežimėlyje. Tokį vaizdą pamačiusi Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistė nutarė, kad vaikams nesaugu, ir iš neblaivių motinų juos paėmė.

Apie Jurgiškių gatvėje esančiame bute girtaujančias ir vaikų neprižiūrinčias alytiškes policija pranešimą gavo antradienį, 21.15 val.

Nuvykus į įvykio vietą, nei policijai, nei Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistei durų niekas neatidarė. Į butą patekti pavyko tik tada, kai prisistatė buto savininkas, iš kurio alytiškė nuomojasi butą.

Bute buvo dvi moterys ir du vyrai. Būstą besinuomojančiai dvidešimtmetei policija nustatė 2,59 promilės girtumą. Vežimėlyje gulėjo jos dukra, ant kurios rankos matėsi nudegimo žymių. Kaip pastebėjo Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistė, mergaitė buvo neprižiūrėta, neužklota.

Taip pat įvykio vietoje rastas ir dvidešimtmetės sugyventinio trylikametis sūnus, kuris paaiškino, kad jo tėvas užsienyje.

Neblaivi buvo ir bute svečiavusis dar viena 28 metų moteris. Jai nustatytas 1,13 promilės girtumas. Jos mergaitė miegojo balkone.

Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistė pasirūpino, kad vaikams netektų būti nesaugioje aplinkoje.

„Iš pradžių ieškojome, kas iš motinų artimųjų galėtų vaikus priglausti, tačiau tokių žmonių neatsirado. Į įvykio vietą buvo iškviesti medikai. Kartu su jais ir visais trimis vaikais į ligoninę vykau ir aš.

Trimetė, kuriai buvo nuplikyta ranka, buvo paguldyta į ligoninę. Kiti vaikai po apžiūros išleisti. Jie buvo nuvežti į Alytaus vaikų globos namus“, – pasakojo Alytaus miesto savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjos pavaduotoja Rima Mockevičienė.

Moteris dėkojo pilietiškiems žmonėms, kurie neliko abejingi matydami neprižiūrimus vaikus.

„Gyventojų dėka mums pavyko vaikus išgelbėti iš nesaugios aplinkos ir suteikti jiems tuo metu taip reikalingą pagalbą“, – teigė R. Mocekevičienė.

Abi moterys, iš kurių paimti vaikai, Vaiko teisių apsaugos skyriui žinomos.