Greitosios pagalbos medikų košmaras, pasibaigęs teismu: teikiant pagalbą – smūgiai ir keiksmai

Greitoji
Greitoji
© Andrius Vaitkevičius

Nekonkurencingas atlygis, sunkios darbo sąlygos. Tai tik žiedeliai su išbandymais, kurių tenka patirti greitosios medicinos pagalbos darbuotojams. Kaišiadorių rajono apylinkės teisme neseniai buvo išnagrinėta smurtinio išpuolio byla, kurioje kaltinimai pateikti šio rajono gyventojui S. G., smurtavusiam prieš jam pagalbą suteikti bandžiusią medikę. Kai moteris bandė padėti kelias dienas girtavusiam jaunuoliui, susižalojusiam pirštą, kaip padėkos sulaukė ne šiltų žodžių, bet prakeiksmų ir smūgių, kurie paliko ir psichologinių randų.

Teismu pasibaigęs incidentas įvyko šių metų vasario 22 d., maždaug apie vidurnaktį, Kaišiadorių rajone, kai šio rajono gyventojas S. G., jau kelias dienas vartojęs alkoholį, įsipjovė pirštą. Dėl stipraus kraujavimo artimiesiems iškvietus medikus, neblaivus vyras jam pagalbą teikusią Kaišiadorių greitosios medicinos pagalbos stoties gydytoją iškeikė, smogė kumščiu į veidą ir kelis kartus spyrė, bandydamas ištrūkti iš greitosios pagalbos automobilio.

Dėl viešosios tvarkos trikdymo baudžiamojon atsakomybėn patrauktas Kaišiadorių rajono gyventojas teisme kaltę pripažino, tačiau aiškino, kad buvo tiek išgėręs, kad daugumos įvykių nepamena. Jis blaivų protą atgavo tik greitosios pagalbos vairuotojo prispaustas prie automobilio grindų, kad nesipriešintų. Tiesa, ir tai pirštą susižalojusio jauno vyriškio nenuramino – vėliau jis priešinosi ir į įvykio vietą atvykusiems pareigūnams, todėl prieš jį buvo panaudotas elektrošokas.

Kaip vėliau konstatavo ekspertai, S. G. nusikaltimo padarymo metu pats vargiai suprato, ką darė, – jaunuoliui buvo konstatuoti psichikos sutrikimai dėl ilgalaikio alkoholio vartojimo.

Parodymus teko duoti ir pačiai smurtą patyrusiai medikei – moteris teigė, kad atvykusi į įvykio vietą rado neblaivų jaunuolį kruvina ranka, kuriam bandė suteikti pirmąją pagalbą, tačiau už tai jai buvo „atsidėkota“ smūgiais. Panašius parodymus davė ir vėliau atvykę pareigūnai. Jie teigė, kad jaunuolis buvo piktas bei agresyvus.

Kadangi iki tol prieš medikę smurtavęs S. G. dar nebuvo teistas, Kaišiadorių rajono apylinkės teismas už viešosios tvarkos trikdymą nuteistajam skyrė 225,96 euro baudą, tačiau ir šią sumažino trečdaliu dėl vienos paros, kurią jaunas vyras praleido už grotų.