Adomaitis – apie rinktinės mentalitetą, Motiejūno norą ir Grigonio traumą

Dainius Adomaitis
Dainius Adomaitis
© Paulius Peleckis
Alfa.lt
2017-08-14 21:21

Po dvejų nesėkmių Prancūzijoje Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė antradienį Kaune dar susikaus su Prancūzijos rinktine.

Lietuvos atstovai šiandien jau treniravosi „Žalgirio“ arenoje, kur atviros treniruotės metu į klausimus atsakinėjo rinktinės vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis.

– Kaip pavyko išnaudoti laisvas dienas?
– Pavyko gerai, nes pagaliau visi turėjome dvi pilnavertes treniruotes, tik viską jaukė tai, kad Prancūzijoje apsinuodijo kai kurie žaidėjai, kurie negalėjo treniruotis, tai kiek blaškė. Marius įsijungė vakar vakare, darydamas dalį treniruotės, šiandien vėl taip pat. Kol kas viskas normaliai

– Kokios didžiausios klaidos buvo turnyre Prancūzijoje?
– Didžiausios klaidos, kaip ir kalbėjome, buvo individuali gynyba, per daug lengvų taškų, situacijose, kuriose turime susiginti, pasikeisti ar yra mano atsakomybė tose situacijose. Atrodo, tai išsiaiškinome treniruotėse ir video peržiūrose.

– Kokie akcentai rytojais mačui?
– Pirmiausia, mums reikia susitvarkyti mentalitetą ir į tai žvelgti ne kaip į draugiškas rungtynes, bet į rungtynes, kuriose turime iškovoti pergalę.

– Kokį įspūdį palieka Evaldas Kairys?
– Jis dalyvavo po dalį treniruotės, kol kas viskas normaliai. Rytoj po treniruotės spręsime, kas tikrai galės rungtyniauti, o kas ne.

– Galime laukti mažiau eksperimentų?
– Žinote, visiems norisi laimėti, pergalės. Man labiausiai norisi kokybės žaidime. Rytoj turime tai pagerinti.

– Kada paaiškės keturioliktukas, kuris vyks į Rygą?
– Tai bus arba 14 arba 15 žaidėjų. Turime du žaidėjus, kurie turi su dideliu klaustuku, ar jie fiziškai galės treniruotis ir vykti į čempionatą.

– Ar Rokas Giedraitis ateityje dar sulauks šansų?
– Taip, žinoma. Tai ateities žaidėjas. Jis turi daryti ir tikiu, kad jis darys progresą žaidime. Smagu, kad vyko geras darbas, bet sprendžiame savo tikslus. Jis susipažino su daugeliu dalykų ir žengė žingsnį į priekį.

– Ar buvo pokalbis su Donatu Motiejūnu? Atrodo, kad iki šiol jis demonstruoja pernelyg didelį norą ir perdega.
– Tai atsiranda iš didelio noro, o to iš jo neatimsi. Dabar treniruotėse ir išskyrėme situacijas, kai su juo žaisime ketvirtoje pozicijoje ir penktoje. Reikia laiko susidėlioti į savo vietas, kad visi suprastų savo vaidmenis. Turėjome pokalbį, taip kad rungtynės vėlgi duos atsakymus.