Prie Žaliųjų ežerų – praeivius šokiravusios muštynės: jaunuoliai kabinėjosi be jokios priežasties

Vilniečių pramogos prie Žaliųjų ežerų
Vilniečių pramogos prie Žaliųjų ežerų
© Edvard Blaževič

Prie vilniečių pamėgtų Žaliųjų ežerų šiltuoju metų laiku netrūksta nei jaunimo, nei alkoholio, o pastarųjų dviejų kombinacija neretai linksmybes paverčia muštynėmis. Būtent taip prasidėjo dar praeitų liepą užgimusi kriminalinė istorija, kurioje tašką tik pastaruoju metu padėjo Vilniaus miesto apylinkės teismas. Trys jaunuoliai, kurie viešojoje vietoje sukėlė muštynes, šokiravo visus praeivius, tačiau, praėjus daugiau nei metams, sulaukė teismo verdikto.

Įvykis, dėl kurio baudžiamojon atsakomybėn patraukti trys vilniečiai, nutiko dar 2016 m. liepos 7 d, apie 21 val. Jau vakarėjant šalia Žaliųjų ežerų esančios parduotuvės „Maxima“, kuri pasitinka visus, atvykstančius poilsiauti viešuoju transportu, ir tampa pagrindine vieta apsirūpinti maistu, alumi ir kitais būtinais reikmenimis, šie trys jaunuoliai įžūliai surengė muštynes. Jie aplinkinių akivaizdoje prikibo prie nukentėjusiojo, tuomet vienas iš trijulės bandė suduoti jam, tačiau nesėkmingai, po to užpuolikai nusitaikė į naują auką, išėjusią iš parduotuvės. Prie jos pribėgę du užpuolikai pargriovė ir kiekvienas ne mažiau nei keturis kartus spyrė į galvą. Kai auka bandė bėgti, jaunuoliai jį pagavo ir vėl apspardė.

Tuomet trijulė sugrįžo prie pirmojo nukentėjusiojo ir šį taip pat apkūlė kojomis, o tuomet pasišalino.

Kaip vėliau paaiškėjo, šį nusikaltimą padarė vilniečiai Albertas Čibisovas, Miroslavas Ščučko ir dar nepilnametis E. K., kurio tapatybės dar neleidžia atskleisti įstatymai. Beje, E. K. ir A. Čibisovas jau kartą buvo teisti už vagystę.

Sučiupti jaunuoliai savo kaltę visiškai pripažino. E. K. aiškino, kad būtent jis pradėjo muštynes – tądien su A. Čibisovu ir M. Ščučko prie Žaliųjų ežerų gėrė alų ir degtinę, o kai gėrimai pasibaigė, trijulė nuėjo į parduotuvę pasipildyti atsargų. Pilnamečiai draugai užėjo į parduotuvę, o nepilnametis liko lauke ir, kaip pats pripažino, be jokios priežasties prikibo prie nukentėjusiojo, pastūmė jį ir trenkė ranka į galvą. Tuomet išėjęs nukentėjusiojo draugas bandė apginti užpultąjį, tačiau čia pasirodė M. Ščučko ir A. Čibisovas, stoję nepilnamečio sugėrovo pusėn, o tuomet vyrų jėgos tapo nelygios – trys prieš du. Taip visuomet pilnoje klientų automobilių stovėjimo aikštelėje užpuolikai, stebint pašaliniams, užpuolė ir suspardė du niekuo dėtus žmones.

Tačiau toks įžūlumas trijulei skaudžiai atsipirko – nors ir pripažino kaltę, teisėjas Olegas Zaicevas visiems trims vilniečiams už viešosios rimties trikdymą skyrė po vienerius metus laisvės apribojimo, įpareigojant per šiuos metus būti namuose nuo 22 iki 6 val., visiškai nevartoti alkoholio ir tęsti mokslus arba darbus.

Tiesa, užpuolikai taip lengvai neišsisuko – vienas užpultasis iš trijulės prašė priteisti 500 eurų moralinei žalai atlyginti, o antrasis – dvigubai daugiau, 1 tūkst. eurų. O. Zaicevas šiuos civilinius ieškinius patenkino pilnai ir iš nuteistųjų nukentėjusiesiems bendrai priteisė 1500 eurų – šią sumą viešoje vietoje įžūliai kumščiais švaistęsi vilniečiai turės solidariai sumokėti lygiomis dalimis.