Ant rekonstruoto Vilniaus oro uosto tako nusileido pirmasis lėktuvas: laukia bandymai

LNK | Alfa.lt
2017-08-13 12:30

Vilniaus oro uostas netrukus vėl bus atviras keliaujantiems, o kol kas, plušėti jau baigus darbininkams, rekonstruotą kilimo-nusileidimo taką testuoja pirmasis čia nusileidęs nedidelis Didžiosios Britanijos lėktuvas.

Oro uostas bus atidarytas kitą savaitę. Bandomųjų skrydžių metu bus įvertintas tiek atnaujintas takas, tiek visa lėktuvų eismui reikalinga infrastruktūra. Penktadienį planuotas nusileidimas buvo atidėtas dėl prastų oro sąlygų, šiandien viskas įvyko sklandžiai.

Vilniaus oro uostas

„Iki šios dienos atlikti darbai atitinka projektui keliamus kokybinius parametrus bei techninį projektą“, – šią savaitę tikino statybos techninę priežiūrą atliekančios įmonės „Problematika“ direktoriaus pavaduotojas Mindaugas Petrauskas.

Vieninteliu iššūkiu rangovams tapo antroje liepos pusėje Vilnių dažnai skandinusios liūtys. „Lietūs iš tiesų sutrukdė. Buvome priversti nuomotis vandens siurblius, taip pat samdyti papildomus žmones, kadangi kitos išeities nebuvo. Tačiau galiausiai viską sėkmingai sutvarkėme ir išvengėme vėlavimų“, – pridūrė kompanijos „A.C.B“, vadovaujančios rekonstrukcijos darbams, atstovas Jonas Gučius.

reklama

Primename, kad dėl rekonstrukcijos iki rugpjūčio 17-osios 39 papildomos kryptys buvo perkeltos į Kauno oro uostą, o pastarasis sulaukė ir aptarnavo triskart daugiau skrydžių nei pernai atitinkamu laikotarpiu – liepos mėnesį Kauno oro uoste skrydžių skaičius siekė 2344, o keleivių – daugiau kaip 235 tūkst.


Ant rekonstruoto Vilniaus oro uosto tako nusileido pirmasis lėktuvas: laukia bandymai

Vilniaus oro uostas
+11