A lygos lyderių mūšis lietuje baigėsi lygiosiomis

Rungtynių akimirka
Rungtynių akimirka
© Klubas
fkzalgiris.lt | Alfa.lt
2017-08-12 21:33

Lietuvos čempionato lyderių akistata buvo kaip reta atkakli bei permaininga – 21-ojo A lygos turo mače FK „Žalgiris“ kartą pirmavo, sykį atsiliko ir kovingame mače su „Trakais“ sužaidė lygiosiomis 2:2 (1:1).

Šias rungtynes dėl diskvalifikacijos turėjo praleisti Egidijus Vaitkūnas, tad starto sudėtyje kairiojo gynėjo pozicijoje pasirodė Diego Oyarzunas, o Donovanas Slijngardas buvo pastumtas į dešinį kraštą. Po ilgesnės pertraukos dvikovą nuo pradžios pradėjo saugas Vytautas Lukša.

Pirmoje mačo pusėje „Trakų“ gynėjams daug galvos skausmo kėlė Serge‘o Nyuiadzi ir Darvydo Šerno duetas. 12-ąją minutę legionierius iš Prancūzijos atitrūko nuo Vaidoto Šilėno bei perdavė kamuolį į baudos aikštelę, kur D.Šernas galingu smūgiu pažeme nuginklavo Igną Plūką.

Visgi pranašumu „Žalgiris“ ilgai nesidžiaugė: 20-ąją minutę D.Slijngardas baudos aikštelėje prasižengė prieš Aleksandrą Byčenoką, o teisėjo skirtą baudinį užtikrintai realizavo „Trakų“ gynėjas Arūnas Klimavičius.

Netrukus dar kartą S.Nyuiadzi baudos aikštelėje surado D.Šerną, kuris apsisuko ir pavojingai smūgiavo kaire koja, tačiau I.Plūkas sugebėjo nukreipti kamuolį už galinės linijos. Kiek vėliau rezultatyviausias A lygos žaidėjas asistavo komandos draugui, bet legionierius slysdamas kaire koja mušė pro šalį. Savo ruožtu varžovai atsakė tolimu ir pavojingu A.Byčenoko smūgiu.

Antrojo kėlinio pradžioje LFF stadione kaip reikiant siautėjo audra, o per stiprų lietų žiūrovai gana sunkiai įžiūrėjo įvykius aikštėje. Žaidimas tapo atviras, tad kamuolys retai užsilaikydavo aikštės viduryje.

59-ąją minutę „Trakai“ antrą sykį šiame mače sulaukė progos smūgiuoti nuo 11 metrų atžymos, kai taisykles baudos aikštelėje pažeidė Armantas Vitkauskas. Varžovų gynėjas A.Klimavičius dar kartą suklaidino žalgirietį, išvesdamas savo komandą į priekį.

Vis dėlto vos po trijų minučių „Žalgiris“ atstatė pusiausvyrą. Siautėjant lietui, „Trakų“ baudos aikštelėje įvyko sumaištis, kurioje kamuolys atsidūrė pas Elivelto – brazilas savo šansu pasinaudojo bei pelnė 10-ąjį įvartį šiame A lygos sezone.

Per likusį pusvalandį aikštėje ir toliau virė nuožmi kova, tad rungtynėms teisėjavusiam Gediminui Mažeikai teko rodyti geltonas korteles. Komandos keitėsi atakomis, o 82-ąją minutę standartinės padėties metu nuo varžovo atitrūko Linas Klimavičius, tačiau iš sudėties padėties smūgiavo virš vartų.

Rungtynių statistika:

„Trakai“ 2:2 (1:1) FK „Žalgiris“


Įvarčiai: 20 min. ir 58 min. A.Klimavičius (11 metrų baudiniais); 12 min. D.Šernas, 61 min. Elivelto