Karščiausia vasaros diena: Palangoje – be incidentų, Kaune mama paliko kūdikius užrakintame automobilyje

Žirmūnų paplūdimys
Žirmūnų paplūdimys
© Edvard Blaževič
LNK | Alfa.lt
2017-08-12 19:00

Sinoptikai skelbia, jog sulaukėme karščiausios vasaros dienos. Poilsiautojams sugužėjus į Lietuvos paplūdimius, meteorologai ir ugniagesiai ragina pasirūpinti savo saugumu, nes iš Lenkijos atkeliauja, o vietomis – jau ir praslinko – smarki audra, kuri šią naktį kaimyninėje šalyje nusinešė penkių žmonių gyvybes. Lietuvoje kol kas nelaimių išvengta – bėdų neprisidarė ir kaip niekada šiemet gausiai į pajūrį patraukę poilsiautojai.

Nors Lietuvos pajūryje oro temperatūra šiandien kur kas žemesnė nei kituose regionuose, ten šiandien užfiksuotas rekordinis skaičius žmonių šią vasarą. Palangos gelbėtojų tarnybos vadovo teigimu, šiltais orais daugiau nei 500 tūkstančių poilsiautojų šiandien mėgavosi atsakingai.

„Įvykių jokių, incidentų jokių, viskas yra tvarkoj. Oras nekarštas, 22 laipsniai šilumos. Debesėliai, nėra taip karšta, kaip žadėjo sinoptikai. Ir poilsiautojų dabar šiuo metu jau nėra tiek daug“, – LNK žinioms sakė Jonas Pirožnikas.

Tiesa, karščiausia diena ne visur praėjo be incidentų. Kaune ant kojų sukeltos tarnybos dėl moters, išėjusios į prekybos centrą ir automobilyje palikusios miegančias savo vienerių ir dvejų metų dukras. Paveiktas karščio mažyles teko vežti į ligoninę. Motina paliko automobilį uždarytais langais – vaikams ėmė trūkti oro, laimė, gyvybėms pavojus negresia.

Sinoptikai sako, kad po šios nakties rytoj temperatūra sieks jau tik 18-23 laipsnius šilumos.

reklama