Stichija parodė jėgą: tūkstančiai gyventojų liko be elektros

ELTA | Alfa.lt
2017-08-12 16:37

Sinoptikų prognozės pildosi: Lietuvos Vakaruose jau popiet pradėjo formuotis audros debesys, kurie turėtų nuslinkti per didžiąją šalies dalį, tikėtina, jog ir su nemažais nuostoliais. Gyventojus dar popiet pasiekė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento pranešimas pasisaugoti, o vietomis audra jau padarė žalos.

Kaip matyti iš bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ esamojo laiko žemėlapio, be elektros liko dalis gyventojų Vidurio ir Pietryčių Lietuvoje. Jos tiekimas apie 20 valandą buvo sutrikęs daugiau kaip 7 tūkstančiams „ESO“ klientų.

Elektros tiekimo sutrikimai Lietuvoje (eso.lt)

Vakarinėje Lietuvos dalyje orai gamta prieš kurį laiką parodė įspūdingą jėgą. Štai Lazdijų rajone, šalia Dusios ežero, vėjas it smilgas lankstė medžius ir stipriai nuliejo apylinkes, o Pasvalyje Alfa.lt skaitytojai užfiksavo kiemą nubarsčiusią krušą.


reklama

Patarimai – ne nauji, bet vis primirštami

„Rugpjūčio 12-os antroje dienos pusėje ir 13-os naktį prognozuojami audringi orai: trumpos liūtys, vietomis smarkios, griaudės perkūnija, kils škvalas. Dieną didesnė audrų tikimybė Vakarų ir Vidurio Lietuvoje, naktį – rytinėje“, – rašoma PAGD pranešime.

Audros metu nereikėtų išeiti iš namų ir būti ten, kur kyla akivaizdus pavojus. Jeigu visgi tenka būti gatvėje, reikėtų vengti vietų, kur auga pavieniai medžiai, nereikėtų stovėti po elektros perdavimo linijomis, įvairiais reklamos ar skelbimų stendais, kuriuos gali nuplėšti vėjas ir sužaloti.

Stipri liūtis paralyžiavo Vilnių: miesto gatvėse chaosas, dalis kelių tapo upėmis

Namuose ar greta jų pastebėjus nutrūkusį laidą ar bet kokį kitą apgadintą elektros įrenginį – transformatorinę, pastotę, − jokiu būdu prie jo nesiartinti. Tarp žmogaus ir nutrūkusio laido turėtų būti bent 8 metrų atstumas. Reikėtų saugotis ir ant elektros laidų užvirtusių medžių ar išvirtusių laidų atramų, kurios taip pat gali būti pavojingos gyvybei. Prie jų taip pat nerekomenduojama artintis ar, juo labiau, jų liesti.

Kaimyninėje Lenkijoje audros pareikalavo aukų

Lietuvoje šią savaitę kol kas laikėsi ramūs ir šilti orai, tačiau kaimyninėje Lenkijoje stichija jau pasiglemžė kelias gyvybes. Po didžiulių karščių Lenkijoje sekusios audros pražudė 5 žmones, tarp kurių – 13 bei 14-os metų skautės.

Mergaitės žuvo po to, kai joms miegant ant palapinės užkrito nulaužtas medis. Teigiama, kad skautų stovykloje sužeista dar 20 vaikų. Kitas tris audros aukas Lenkijoje taip pat pražudė krentantys medžiai. Iš viso audrų metu šalyje sužeisti mažiausiai 28 žmonės. Stiprios audros Lenkijoje taip pat plėšė stogus, apie pusė milijono gyventojų liko be elektros tiekimo.

Kaip LNK žinioms sakė sinoptikė Judita Liukaitytė-Kukienė, mūsų šalyje audros tiek neįsismarkaus. „Lenkijoje mes turime aukštesnes temperatūras, tie kontrastai, audros debesys yra jau šiuo metu galingesni. Tačiau jie keliauja link Lietuvos. Gal tokių stiprių neturėsime, tačiau turėtume būti pasiruošę“, – sakė sinoptikė.

Bydgosčiuje, Lenkijoje, audra paliko kyboti daugiabučio stogo dalį

reklama

Pastarosiomis dienomis oro temperatūra Lenkijoje buvo šoktelėjusi iki netoli 40 laipsnių Celsijaus ribos, tačiau artėjančią savaitę sinoptikai prognozuoja sąlyginį oro atvėsimą – temperatūra turėtų kristi žemiau 30 laipsnių ribos.

Atvės ir Lietuvoje. Sekmadienio dieną, pasak sinoptikų, rytinėje šalies pusėje dar nemenkai palis, pagriaudės ir pažaibuos, Vakaruose orai bus ramesni. Tačiau visur orai bus vėsesnį nei šiandien – temperatūra žemyn kris kone dešimt laipsnių.

Įamžinote audrą? Kviečiame pasidalinti nuotraukomis ar vaizdo įrašais su mumis! Siųskite juos adresu redaktoriai@alfa.lt