„Roko naktyse“ pasirodžiusios pašėlusios „Repetitor“ muzikantės užbūrė festivalio dalyvius

Festivalis „Roko naktys“/  Indrė Pix / Prokadras
Festivalis „Roko naktys“/ Indrė Pix / Prokadras
Alfa Pramogos | Alfa.lt
2017-08-12 16:11

Penktadienį Klaipėdoje trankiai prasidėjo festivalis „Roko naktys“. Fantastiškas oras, įspūdingos laivų elingo metalo konstrukcijos, lauko baldai iš medinių palečių, daug jauno, gyvo roko – visa tai leido susirinkusiesiems gerai leisti laiką. Atnaujintos koncepcijos vasaros festivalis sulaukė ypač didelio jaunų žmonių palaikymo. Ankstesnių metų festivalio simboliu buvusias juodas odines striukes pakeitė spalvotos kojinės, o motociklus – laivai.

Festivalį pradėjo „Timid Kooky“, tarptautinio muzikos inkubatoriaus „Novus“ finale pripažinta geriausia jauna Baltijos šalių grupė. „Mes pirmi grojame? Reiškia, mes laimėjome!“ – ant scenos tauškė pusnuogiai muzikantai.

Temperatūra bemaž siekė vasaros piką. Todėl daugelis džiaugėsi, kad festivalis vyksta mieste, bet prie pat vandens. „Gražiai priparkavome tuos savo laivus“, – pokštavo „Wolfsome“, stebėdami čia pat už užkulisių sustingusias baltas jachtas. Kauniečiai išbandė ir medinius užkulisių gultus, išsitiesę ant jų ir pasinėrę į savo telefoninius santykius laukė eilės į sceną – iškart po sparčiai augančių „Frank Fitts“, kurie paskatino susirinkusiuosius pradėti roko šokius.

Festivalis „Roko naktys“/  Indrė Pix / Prokadras

„Wolfsome“ prie scenos priviliojo dar daugiau žmonių, ir net nelemtu momentu nutrūkusi grupės lyderio Martyno Krasnovo gitaros styga niekam nesutrukdė. „Pagaliau galėjau būti kaip normalus grupės frontmenas – tik dainuoti“, – juokėsi Martynas.

reklama

„Roko naktys“ įsimins šiauliečiams „Colours of Bubbles“, kurių publika niekaip nenorėjo paleisti. Po tokių ekstazę sukėlusių hitų kaip „Flags“ ar futbolo himnu tapusio „Truth or Dare“ visi reikalavo pakartoti.

Pagrindinė pirmojo festivalio vakaro užsieniečių kompanija – „Repetitor“ iš Serbijos – turėjo tiek parako, kad negalėjai nuo jų atsiplėšti, nevalingai laukdamas – išsiners jie iš odos ar visgi ne. Buvo per plauką.

„Laikausi nuo publikos truputį per atstumą. Būtų baisu identifikuoti kurį nors klausytoją ir tiesiogiai jam paleisti visą tą energiją“, – po pasirodymo juokėsi grupės vedlys Borisas Vlastelica.

Festivalis „Roko naktys“/  Indrė Pix / Prokadras

Kartu su juo sprogstančia publikos meile pelnytai dalijosi gitaristė Ana-Marija Cupin ir būgnininkė Milena Milutinovič. Tiek jėgos, kiek turėjo jos, galėtų pavydėti bet kas. O kai paklausi, ką šios roko čempionės valgo pusryčiams, Milena tik nusijuokia: „Čipsus!“

Festivalio „Roko naktys“ pirmasis vakaras baigėsi diskoteka, kurią įsuko Benas Aleksandravičius (ba.), leidęs šiek tiek daugiau elektroninio roko, ir „Local Blood“, pradžiuginę senais gerais roko hitais.

Festivaliautojų gretose pirmąjį vakarą galėjai sutikti ir prodiuserius Martyną Tylą bei Gintarą Bendžių, „G&G Sindikato“ narį DJ Mamanią. Nestigo stilingų merginų. O vienas festivaliautojų tapo fotografų traukos objektu dėl škotiško kilto, kurį smagumo dėlei pasikeldavo kaskart, pamatęs objektyvą. „Esu Karlas, prancūzas, ne škotas. Paryžiuje dirbu matematikos mokytoju... Atostogų atvykau į Kauną. Ten pasidomėjau, kokie Lietuvoje šį savaitgalį vyksta festivaliai. Ir štai aš čia, Klaipėdoje, „Roko naktyse“. Džiaugiuosi! Čia viskas puiku“, – kalbėjo svečias, skanaudamas lietuvišką alų.

Festivalis „Roko naktys“/  Indrė Pix / Prokadras

Šiandien 18 val. antrąjį vakarą pradės „Crucial Features“, vėliau gros „The Station“, BIX, „Freaks on Floor“. Ypatingo dėmesio verti „Blood Red Shoes“ iš Jungtinės Karalystės. Na, o po jų – nors ir tvanas. Geriausių dainų tvanas Viktoro Diawaros-Vee ir Algirdo Barniškio-Blėkos projekte „No Dj’s goes AC/DC“. Po jų diskoteką pratęs Direktorius. Ir tada beliks sulaukti ryto ir nuspręsti – ar vienoje festivalio palapinių pasidaryta tikra tatuiruotė buvo geras sprendimas, ar abejotinas. Greičiausiai geras. Nes, kaip penktadienį sakė vienas pirmųjų tai išbandžiusiųjų, „kodėl gi šventės nepadaryti dviguba?“

„Roko naktyse“ pasirodžiusios pašėlusios „Repetitor“ muzikantės užbūrė festivalio dalyvius

Festivalis „Roko naktys“/  Indrė Pix / Prokadras
+39