Arbūzų populiarumo bumas: ar kenksminga suvalgyti jo sėklų?

LNK
2017-08-12 15:21

Dabar – pats arbūzų metas, dideliais agurkais dar vadinami moliūgų šeimos vaisiai šiuo metu yra patys skaniausi ir saldžiausi. Arbūzai tokie populiarūs, kad žmonės juos naudoja ir ne visai pagal paskirtį – internete užgimė arbūzinės suknelės iššūkis, žmonės arbūzus sprogdina, gamina iš jų įvairias grožybes. Lietuvoje kol kas jie dažniausiai valgomi, o ir jų sėklų medikai pataria neišmesti.

Nežinia, kas pirmas nusifotografavo su arbūzo rieke, kuri optiškai atrodo kaip suknelė, bet ši mada internetinėje erdvėje paplito žaibiškai ir, žinoma, pasiekė Lietuvą. Žinovai sako, kad įvairiausi iššūkiai – virtualaus gyvenimo kasdienybė. Vienoje galvoje toptelėjusi idėja žaibišku greičiu įtraukia tūkstančius – taip atsirado ledinio vandens iššūkis, asmenukių be makiažo, nuogybių iššūkiai ir visokie kitokie, tarp kurių – ir arbūzinės suknelės iššūkis.

„Iššūkiai dažniausiai taip gerai veikia dėl to, kad žmogus meta iššūkį kitam žmogui, <...> piramidės principas. Mes labiau žinojom apie ledo iššūkį, po to sužinojom, kad jis turi prasmę – renka pinigus kovai su ligom. Mano įsivaizdavimu, didžiausią rezultatą parodo tie iššūkiai, kurie turi kažką už savęs“, – sako Arijus Žakas, „Socialaus marketingo“ vadovas.

Lietuvą pasiekęs arbūzinės suknelės iššūkis daug žmonių neįtraukė. Galbūt todėl, kad lietuviai labiau mėgsta arbūzą ragauti, nei matuotis. Štai maisto tinklaraštininkė Nida Degutienė pataria išbandyti arbūzą su fetos sūriu, esą šie puikiai dera kartu.

Vienas dalykas, kuris trukdo mėgautis arbūzu, – jo sėklos. Vieni jas iškrapšto, kiti ne. Vieni bijo, kad prarijus sėklas teks operuoti apendicitą, kiti sako, kad sėklas reikia valgyti, nes jos sveika. Gastroenterologai paaiškina, kad sveikas yra ir arbūzas, ir jo sėklos.

reklama

„Tai yra skaidulos, kurios suaktyvina mūsų žarnyno peristaltiką. Aišku, dideliais kiekiais nereikia, bet jei pakliūna, nereikia supanikuot. <...> Apendicitas yra atauginė žarna, ji maža, tikrai tos sėklos didesnės ir tikrai nepakliūna“, – sako gastroenterologė Rita Brazdeikytė.

Plačiau – reportaže.