Lavrovas: karinga retorika Šiaurės Korėjos klausimu peržengia ribas

S.Lavrovas ESBO susitikime
S.Lavrovas ESBO susitikime
© SCANPIX
ELTA
2017-08-12 09:47

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad karinio konflikto dėl Šiaurės Korėjos branduolinės programos tikimybė yra didelė, o Maskva stipriai sunerimusi dėl karingos Vašingtono bei Pchenjano retorikos.

„Deja, Vašingtono ir Pchenjano retorika ima peržengti ribas. Mes vis dar tikimės, kad sveikas protas laimės“, – kalbėjo S. Lavrovas.

Rusijos studentų forume S. Lavrovas, paklaustas apie ginkluoto konflikto galimybę, teigė, kad „rizika šiuo metu yra didelė“.

„Girdime tiesioginius svarstymus apie jėgos panaudojimą. Vašingtone kalbama apie tai, kad Šiaurės Korėjai reikia suduoti prevencinį smūgį, o Pchenjanas grasina išpuoliu prieš JAV karinę bazę Guame. Šie grasinimai vyksta pastoviai ir tai mus verčia nerimauti“, – teigė Rusijos užsienio reikalų ministras.

Jis paragino Vašingtoną ir Pchenjaną pasirašyti bendrą Rusijos ir Kinijos planą, pagal kurį Šiaurės Korėja užšaldytų savo raketų bandymus, o JAV ir Pietų Korėja pritaikytų moratoriumą plataus masto karinėms pratyboms.

reklama

„Jei šis „dvigubas užšaldymas“ įvyks, tada galėsime viską pradėti nuo pradžių - pasirašyti susitarimą, kuriuo būtų gerbiamas visų šalių suverenumas, įskaitant ir Šiaurės Korėjos“, – teigė S. Lavrovas.

Neeskaluoti įtampos ragina ir kinai

Kinijos prezidentas Xi Jinping šeštadienį paragino JAV vadovą Donaldą Trumpą vengti dar labiau įtampą Šiaurės Korėjoje eskaluojančios retorikos, rašo naujienų agentūra AFP. Xi Jinpinags JAV prezidentą ragino telefoninio pokalbio metu.

KInijos prezidentas Xi Jinpingas

Baltieji rūmai pranešime teigė, kad lyderiai sutiko, jog „Šiaurės Korėja turi sustabdyti provokacijas“. Tačiau Kinijos užsienio reikalų ministerija pranešė, kad Xi Jinpingas ragino D. Trumpą vengti „žodžių ir veiksmų“, kurie eskaluotų ir taip įtemptą situaciją Šiaurės Korėjoje. Vadovai esą taip pat sutarė dėl pusiasalio nuginklavimo bei branduolinės programos stabdymo būtinybės.

JAV prezidentas šią savaitę Šiaurės Korėjos atžvilgiu darėsi vis griežtesnis ir penktadienį pasakė, kad „Jungtinių Valstijų ginklai yra paruošti ir užtaisyti“. Jis taip pat teigė, kad „stalinistinis Šiaurės Korėjos rėžimas pasigailės bet kokių priešiškų veiksmų JAV atžvilgiu“.