Rusijos bausmė Juodkalnijai virto šnipštu

Info TV
2017-08-12 15:22

Rusija, norėdama nubausti Juodkalniją už prisijungimą prie NATO, pabandė kirsti per tai, kas jai brangiausia – turizmą. Šalies užsienio reikalų ministerija paskelbė perspėjimą – rusai turėtų nevažiuoti į šiuos vaizdingus kurortus. Ten jiems esą gali grėsti ir suėmimas. Tai turėjo būti didelis smūgis Juodkalnijos ekonomikai – šalį kasmet aplanko bent du šimtai tūkstančių rusų, tūkstančiai jų šiose pakrantėse turi nekilnojamojo turto. Tačiau planas nepasiteisino.

„Pirmojo pusmečio skaičiai rodo turistų skaičiaus iš Rusijos didėjimą. Oficiali statistika rodo, kad per šį laikotarpį Juodkalniją aplankė maždaug 300 000 turistų iš Rusijos – arba 14 procentų daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais“, – rodiklius įvardijo Nina Vukcevic, Juodkalnijos turizmo organizacijos atstovė. Taigi, oficialiais duomenimis, turistų iš Rusijos po įstojimo į NATO šalyje net padaugėjo.

Vien per paskutines penkiolika dienų į šios mažos Balkanų šalies pakrantes atvyko per 13 000 rusų. „Geriausias atsakymas į neigiamą kampaniją prieš Juodkalniją – čia atvykusių turistų iš Rusijos gražūs ir pozityvūs įspūdžiai“, – sako N. Vukcevic. O rusų turistai įspūdžiais tikrai nesiskundžia ir turi dėl ko mėgti Balkanų perlą.

Panašu, kad kurdama planą kirsti Juodkalnijos turizmo industrijai, Rusijos užsienio reikalų ministerija per daug galvojo apie geopolitiką ir per mažai – apie paprastus vasaros Maskvoje ir Juodkalnijoje skirtumus.