Nyderlandų premjeras: Rusijos užsienio politika vis labiau agresyvėja

LNK
2017-08-11 21:37

Taiklius olandų ir lietuvių šūvius pratybose Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė stebi su Nyderlandų ministru pirmininku Marku Rutte. Šiuo metu Rukloje Vokietijos vadovaujame tarptautiniame NATO batalione tarnauja 250 Olandijos karių. Jie į Lietuvą atvyko su savo pėstininkų kovos mašinomis, šarvuočiais ir kita technika.

Prezidentės teigimu, NATO rytiniame pasienyje tvyrant geopolitinei įtampai, Rusijai rengiantis plataus masto ir prieš Vakarus nukreiptoms puolamojo pobūdžio pratybos „Zapad“, NATO batalionai yra neatsiejama regiono gynybos dalis ir geriausia atgrasymo priemonė. Nyderlandų premjeras antrina nematantis ženklų, kad saugumo situacija regione gerėtų, todėl pabrėžia, kad NATO ir toliau vykdys įsipareigojimus rytinėms Aljanso narėms.

„Rusijos užsienio politika pastaraisiais metais vis labiau agresyvėja. Tai įrodo Krymo aneksija ir parama separatistams Rytų Ukrainoje. Rusija taip pat vykdo didžiules, iš anksto neskelbtas pratybas prie sienų su Europos šalimis. Matomos ir hibridinės grėsmės Baltijos šalims ir kitur. Todėl tai, ką mes ir NATO čia daro, turi ypatingą reikšmę“, – šiandien kalbėjo M. Rutte.

Geras karys turi būti ir sotus. Todėl olandų karius užkalbinusi Prezidentė pasidomėjo ar jiems nieko netrūksta lietuviškame meniu. O ar NATO pajėgos Lietuvoje gerai maitinamos šalies vadovė ir Nyderlandų premjeras įsitikino patys sėdę prie pietų stalo kartu su kariais. Anksčiau užsieniečių racionas buvo įvairesnis ir sotesnis nei lietuvių, tačiau neseniai tvarka pakeista. Visi kariai valgo vienodai.

Plačiau – reportaže.

reklamaNyderlandų premjeras: Rusijos užsienio politika vis labiau agresyvėja

Nyderlandų premjeras Markas Rutte apsilankė Lietuvoje
+3