Seimas atsikrato parlamentarų išsėdėtų automobilių, Kėdainiai jais apsirūpina patys

INFO TV | LNK
2017-08-11 19:20

Seimas socialiniams darbuotojams pasiūlė senų ir jam nebereikalingų mašinų, tarp jų ir – „BMW“ limuzinus odiniu salonu. Seimo vadovybė mano, kad tokiomis mašinomis socialiniai darbuotojai galėtų lankyti atokiau gyvenančias rizikos šeimas, tuo tarpu Socialinės apsaugos ir darbo ministerija apie dovaną sužinojo paskutinė.

„Pažiūrėjome ilgametę aukcionų praktiką ir ji parodė, kad automobiliai neparduodami už maksimaliai naudingą kainą. Tai mes tiesiog akcentuot norim, kad perduodam šiai ministerijai, kad darbuotojai juos panaudotų savo reikmėms“, – sprendimą paaiškino Seimo vicepirmininkas Arvydas Nekrošius. Visgi ministeriją toks parlamento siūlymas užklupo netikėtai. Tarp jai perduoti norimų automobilių ir seni, Seimo narių išsėdėti „BMW“ limuzinai su dramblio kaulo spalvos odos salonais, telefonais ir kita prabangos įranga.

„Vis dėl to jie naudoti ir prabangos kriterijus nebus privalumas, o gal net ir trūkumas regionuose, bet atsakyti šiuo metu, ar tinkami automobiliai, mes negalime“, – teigia Loreta Mitkutė, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Strategijos departamento direktorė.

Seimo perduodami automobiliai

Socialinės apsaugos ministerija neslepia – automobilių reikia. Jais bus galima aprūpinti rajonuose dirbančius vaiko teisių specialistus, kad šie turėtų kuo lankyti problemines šeimas. Kokiomis sąlygomis dabar dirba ministerijai pavaldūs socialiniai darbuotojai gerai žino mažesnių miestų ir miestelių merai.

reklama

„Kartais seniūnas paveždavo, kartais koks seniūnijos darbuotojas. Ir autobusiuku pavažiuodavo, ir dviratuku. Įvairūs buvo tie variantai. <...> Seniūnai stengdavosi padėt, bet, suprantat, vis tiek ne savas transportas“, – pasakojo Kėdainių meras Saulius Grinkevičius. Todėl Kėdainiai nelaukė, kol ministerija išdalins iš Seimo gautą automobilių labdarą. Miestas pats rado kone 140 tūkstančių eurų ir nupirko dešimt naujų mašinų. Po vieną kiekvienoje seniūnijoje dirbantiems socialiniams darbuotojams. „Ne pinigai svarbiausia. Šiandien socialinis darbuotojas bus jau mobilus, operatyvus ir tas savo paslaugas, kurias teikia toms šeimoms, kurioms reikia, tikrai atliks kur kas kokybiškiau nei anksčiau“, – įsitikinęs meras.

Seimas Socialinės apsaugos ministerijai iš viso pasiūlė 21 automobilį. Tarp jų ir du autobusai bei keli limuzinai. Yra ir keli „Volkswagen“ bei mikroautobusai, tad tikimasi, kad būtent juos ministerija savo darbuotojams ir paims. Naujausias automobilis – 2012-ųjų „Toyota“, seniausias – autobusas. Seimo nariai siūlo dažniau pirkti naujus automobilius.

Seimo perduodami automobiliai

„Reikia turėti optimalų skaičių ir karts nuo karto juos atnaujinti, nes visos naujos mašinos turi 5-7 metų garantiją ir tada nereikia galvoti apie kažkokias detales, o praėjus tam laiku arba parduot ir pirkti naujas. Tada paprasčiausiai, čia efektas būtų didžiausias“, – teigia socialdemokratas Algirdas Sysas.

Išdalinęs nebereikalingas mašinas, Seimas galvoja ir apie dalies jas prižiūrėjusių mechanikų ir vairuotojų atleidimą. Kada jie neteks darbo, kol kas neaišku.


Seimas atsikrato parlamentarų „išsėdėtų“ automobilių, Kėdainiai jais apsirūpina patys

Seimo perduodami automobiliai
+14