Uspaskichas: jeigu aš vesiu partiją, tai atvesiu ją į pirmą vietą

Info TV
2017-08-11 18:47

Premjero Sauliaus Skvernelio reitingai gerokai sutirpo palyginus su tuo, kokie buvo jam sėdus į ministro pirmininko kėdę. Turėtą 74 procentų apklaustųjų palaikymą Skvernelis iššvaistė – žmonės jį vertina labiau neigiamai, nei teigiamai. Palankiai premjerą vertina 45 procentai apklaustųjų, nepalankiai – procentu daugiau. Valdančiųjų kritusiais reitingais ketina pasinaudoti per rinkimus palaidoti darbiečiai. Viktoras Uspaskichas, jei partiečiai jam patikės vedlio į rinkimus vaidmenį, žada partiją pastatyti į pirmą vietą ir į Lietuvą grąžinti emigrantus.

„Didžioji dalis visuomenės pamatė, kad esminių pokyčių nevyksta. Tos reformos arba tie sprendiniai, kuriuos vykdo Skvernelis, jie nesuprantami, iš dalies kritikuotini, iš dalies pusėtini, iki galo nevykdomi, daugiau sukeliantys sumaištį nei atsakantys į klausimus, kada bus geriau“, – priežastį įvardijo politologas Lauras Bielinis.

Pasak politikos apžvalgininko Vladimiro Laučiaus, reitingų šaką Skvernelis nusikirto nevykdydamas priešrinkiminių pažadų. Esą populiarumą sutirpdė Darbo kodekso palaiminimas, kuriam prieš rinkimus žadėjo nepritarti, PVM lengvatos šildymui panaikinimas. „Ko gero, didesnio politikos veidmainio nei Saulius Skvernelis nėra buvę per visą nepriklausomybės laikotarpį. <...> Aš tikrai nepervertinu, sakau pasvėręs savo žodžius, ką vadinu veidmainyste – tai, kas buvo kalbama prieš rinkimus, atėjus premjerui apsivertė aukštyn kojom“, – kritikos nepagailėjo V. Laučius.

Rinkėjus apklausė „Baltijos tyrimai“. Ekspertai pastebi, kad vasara aptirpdo visų reitingus – ir politikų, ir visuomenininkų. Per mėnesį nė vieno politiko reitingai nepakilo.

„Psichologinė riba šįkart, kad daugiau žmonių jį vertina neigiamai, negu teigiamai. Kitą vertus, Lietuvoje nėra neįprasta, kad premjeras išlaikytų labai aukštą reitingą. Žmonės sieja didelius lūkesčius su premjeru ir stebuklai neįvyksta, vertinimas tampa prastesnis“, – sako sociologė Rasa Ališauskienė.

reklama

Saulius Skvernelis

Prisideda ir tai, kad „valstiečiai“ kalba ne vieningai. Seimo pirmininkas kalba apie naujus mokesčius, tuo metu Skvernelis žada, kad tokių nebus – tuomet esą kažkuris atrodo kaip melagis. Visgi nepasitenkinimas dabartine valdžia vargu ar gali prikelti su rinkimais palaidotų partijų populiarumą. Tačiau Viktoras Uspaskichas į politiką grįžti ketina. Ir su trenksmu.

„Jeigu aš vesiu partiją, tai tikrai ją atvesiu į pirmą vietą. <...> Per 2 metus galima 200 tūkstančių emigrantų lietuvių grąžinti atgal“, – įsitikinęs į buvęs ir, panašu, jog būsimas „darbiečių“ lyderis.

Politologas L. Bielinis partijos šansus vertina santūriau: „Darbo partijos problema šiandien ta, kad ten formuojasi ne vienas, o keli centrai, bandantys apjungt byrančias partijos struktūras. Sakyti, kad artėja partijai geras laikas – ankstyva. Jei demonstruos pešimąsi, o ne kalbėjimą ir bendrą projektą, tas pešimasis bus neskanus“.

„Darbiečiai“ rinkimuose buvo visiškai sutriuškinti . Bet dabar partijos įkūrėjas turi kritikos spalį triumfavusiems valdantiesiems valstiečiams-žaliesiems. „Pas juos buvo tautiniai kostiumai, alkoholis, bet apie ekonomiką kaip nekalbėjo, taip ir nekalba, pas juos programoje nėra“, – sako V. Uspaskichas.

Palankiausiai rinkėjai vertina prezidentę Dalią Grybauskaitę, Valdą Adamkų ir ekonomistą Gitaną Nausėda. Nepalankiausiai – Vytautą Landsbergį, Viktorą Uspaskichą ir Artūrą Zuoką.