Artėja nauja era: „Intel“ žada autonominius automobilius

Autonominis vairavimas
Autonominis vairavimas
© Organizatoriai
Alfa.lt
2017-08-11 16:06

Viena iš pirmaujančių elektrinių automobilių gamybos lyderių „Tesla“ vis labiau tobulinant savo sistemas, susijusias su autonominiu automobilio valdymu, tad kiti technikos gigantai nežada atsilikti. Jau ilgą laiką kalbama, kad „Apple“ dirba prie panašių projektų, o mikroprocesorių gamybos milžinas „Intel“ pranešė apie savo ambicijas, susijusias su tokiais automobiliais.

Šių metų pradžioje autonomines mašinas plėtojanti kompanija „Mobileye“ paskelbė, kad „Intel“ ją įsigijo už 15 milijardų JAV dolerių. Dabar mikroprocesorių gamybos gigantas paskelbė, kad iki šių metų pabaigos įvairiuose JAV miestų gatvėse ir ne tik išbandys net iki 100 prototipų.

„Intel“ nurodė, kad eksperimentiniai, visiškai autonominiai automobiliai naudos jau „Mobileye“ sukurtas technologijas, kaip ir pačių „Intel“. Štai „Mobileye“ automobiliuose integruos savo suprojektuotus sensorius bei autonominio vairavimo technologijas, o „Intel“ mobilųjį ryšį bei apartinę įrangą. Giganto tikslas yra sukurti „mašina, sujungta su debesimi“ sistemą.

Kompanija nurodė, kad naudos įvairius modelius ir automobilių tipus, jog įrodytų, kad technologija gali veikti su bet kokio tipo automobiliais. Ji taip pat nurodė, kad šie automobiliai turėtų būti vertinami kaip „ketvirtojo lygio“ mašinos, pagal NHTSA klasifikaciją. Tai reiškia, kad automobiliai sugebės vairuoti visiškai patys be visiško žmogaus įsikišimo.

„Intel“ taip pat pranešė, jog iš pradžių autonominius automobilius bandys JAV, kur tai šiuo metu daro „Google“ bei, veikiausiai, stengdamiesi išvengti pašalinių akių, „Apple“. Nepaisant to, jau iki metų pabaigos „Intel“ eksperimentiniai automobiliai išriedės ir į Europos bei Izraelio gatves. „Geografija įvairovė yra labai svarbi, kadangi skirtingi regionai turi skirtingus vairavimo stilius, taip pat skirtingas kelių sąlygas ir ženklus bei panašiai, tad nenorime sustoti tik viename regione“, – pabaigai žiniasklaidai nurodė kompanijos „Intel“ atstovas spaudai.

reklama