Kaip Šiaurės Korėjos lyderis tapo aršiausiu pasaulio diktatoriumi

Kim Jong-unas
Kim Jong-unas
© Alfa.lt
Alfa.lt
2017-08-12 11:12

Verkiančių žmonių minios, geležinis lyderio kultas ir neįprastas uždarumas. Atrodė, per pastaruosius penkis dešimtmečius keisti Šiaurės Korėjos bruožai tapo norma ir per daug nestebino. Vis dėlto pastaruoju metu vis dažniau skambantys jaunojo šalies lyderio Kim Jong-uno grasinimai ir demonstruojamas ginklų arsenalas verčia sunerimti.

Kim Jong-unas

Šiaurės Korėjos lyderiui pavyko prikaustyti dėmesį globaliu mastu. Tačiau anksčiau minėtas šalies uždarumas tarptautinę bendruomenę šiandien neramina, mat tampa aišku, kad informacijos apie vieną pavojingiausių pasaulio diktorių turima labai nedaug.

Iki šiol spėliojama, kuriais metais gimė Kim Jong-unas. Manoma, kad būsimas šalies lyderis gimė 1982,1983 arba 1984 metais sausio 8 dieną. Jo tėvas velionis Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong-ilas sūnaus susilaukė su palydove Ko Young Hee. Vėliau šioje šeimoje gimė mergaitė.

Kim Jon-unas su tėvais propagandiniame atviruke

reklama

Šiaurės Korėjos valstybinė naujienų agentūra informuoja, kad dabartinis lyderis gimė 1982 metais. Tačiau šiuo faktu viešai ir plačiai abejojama. Manoma, net būsimo lyderio gimimo metai buvo sufabrikuoti ir ši data pasirinkta, nes tais metais pirmasis Šiaurės Korėjos lyderis minėjo 70 metų jubiliejų, o Kim Jong-ilas – 40-ies.

JAV iždo departamentas, patvirtinęs sankcijas Kim Jong-unui, nurodė, kad jo gimimo metai yra 1984.

Humoro jausmas

Jau ne paslaptis, kad būsimasis Šiaurės Korėjos lyderis vidurinį išsilavinimą įgijo Šveicarijos tarptautinėje anglakalbėje mokykloje.

Kalbinami diktatoriaus klasiokai prisiminė, kad Kim Jong-unas buvo pristatomas kaip Šiaurės Korėjos ambasados darbuotojo sūnus, kuris didžiąją laisvo laiko dalį praleisdavo namuose.

Kim Jong-unas

Tačiau jis tikrai turėjo gerą humoro jausmą. „Papokštaudavome“, – leidiniui „The Mirror“ pasakojo Marco Imhof.

„Jis buvo linksmas ir su visais labai gerai sutardavo, netgi su mokiniais, atvykusiais iš šalių, kurias jis šiuo metu laiko priešėmis“, – Vokietijos laikraščiui „Welt am Sonntag“ pasakojo kitas klasės draugas.

Visi su žiniasklaida bendravę Kim Jong-uno bendraklasiai apie būsimą diktatorių atsiliepė teigiamai ir pabrėžė, kad mokykloje diskutuoti apie politiką buvo draudžiama: „Mes ginčydavomės dėl futbolo, o ne politikos.“

Pasak vaikystės draugų, jaunasis korėjietis mėgo ir krepšinį, o jo namų sienos buvo nukabinėtos legendinio krepšininko Michaelo Jordono plakatais. Nors jau vaikystėje Kim Jong-unas turėjo antsvorio ir nepasižymėjo įspūdingu ūgiu, klasiokai prisimena jį kaip neblogą žaidėją.

reklama

„Jis buvo labai konkurencingas ir užsidegęs žaidėjas. Visuomet suorganizuodavo susiėjimų aikštelėje, tačiau nekentė pralaimėti, pergalė jam buvo labi svarbi“, – pasakojo kitas bendraklasis Nikola Kovacevicius ir nepamiršo paminėti, kad Kim Jong-unas turėjo įspūdingą sportbačių kolekciją.

Skubus paaukštinimas

Po vidurinės mokyklos Kim Jong-unas grįžo į tėvynę, kur pradėjo mokytis Kim Il-sungo kariniame universitete. Čia jau mokėsi jo vyresnis brolis.

Kim Jong-unas

Mirus Šiaurės Korėjos diktatoriui Kim Jong-ilui, Kim Jong-unui buvo skubiai suteiktas politinio ir karinio ir karinio lyderio statusas. Visiems žinoma, kad tuo metu Kim Jong-unas neturėjo patirties nė vienoje iš šių sričių.

Po tėvo mirties jam buvo suteiktas generolo laipsnis, jis tapo Centrinės kariuomenės komisijos ir darbininkų partijos vyriausiuoju pirmininku ir Centrinio komiteto nariu.

2011 metų gruodžio 17 dieną Kim Jong-unas „paveldėjo“ ketvirtą pagal dydį kariuomenę pasaulyje, branduolinių ginklų arsenalą ir visišką Šiaurės Korėjos kontrolę.

Kim Jong-unas buvo paskelbtas šalies lyderiu nepaisant to, kad nėra vyriausias Kim Jong-ilo sūnus. Velionis šalies lyderis manė, kad jo pirmagimis buvo „moteriškas ir pernelyg silpnas“, todėl valdžią perdavė Jon-unui.

Kim Jong-unas su tėvu

Absoliučiu Šiaurės Korėjos lyderiu Kim Jong-unas tapo 30-ies. Kartu su valstybės galvos titulu vyras tapo jauniausiu šalį valdančiu asmeniu pasaulyje.

reklama

Šeimos ratas

Kim Jong-unui tapus šalies lyderiu, aukštus valdžios postus užėmė ir artimiausią diktatoriaus žmonių ratą sudarė Kimų šeimos nariai.

Kim Kyong-hui

Velionio lyderio Kim Jong-ilo sesuo ir jos vyras vadovavo šalies kariuomenei ir padėjo pačiam Kim Jong-unui konsoliduoti užimtą poziciją, kol gaus daugiau patirties.

Jaunesnioji sesuo pradėjo vadovauti Darbininkų partijai.

Tačiau netrukus pasaulį apskriejo žinia apie Kim Jong-uno šaltakraujišką susidorojimą su dėde ir besislapstančią tetą.

Prieš kelis mėnesius Malaizijoje buvo nužudytas ir vyresnysis Kim Jong-uno brolis Kim Jong-namas, kuris ne itin teigiamai atsiliepė apie režimą tėvynėje.

Kim Jong-namo mirtis

2013 metais buvo pasikėsinta į šalies lyderio gyvybę. Pietų Korėjos žvalgyba informuoja, kad pasikėsinimą vykdė „jaunu lyderiu nepasitikintys ir pasipiktinę asmenys iš šalies vidaus“.

Manoma, po šio pasikėsinimo savo valdžią įrodyti siekiantis vyras tapo itin karingas ir priešiškas.

reklama

Kim Jong-unas

Kim Jong-unas nutraukė trapius saitus su kaimynine Pietų Korėja. Nepaisydamas tarptautinės bendruomenės taikomų sankcijų, tęsė demonstracinius branduolinių ginklų bandymus, o šiandien jau svaidosi ir tiesioginiais grasinimais JAV.

ŽVILGSNIS Į ŠKIM JONG-UNO ASMENINĮ GYVENIMĄ: KOL TAUTA BADAUJA, LYDERIS DEGUSTUOJA VYNĄ

ŠIAURĖS KORĖJA SKELBIA SMŪGIŲ PLANĄ JAV

KAISTANTI ĮTAMPA: ŠIAURĖS KORĖJA GRASINA BOMBARDUOTI JAV KARINĘ BAZĘ

Kaip Šiaurės Korėjos lyderis tapo aršiausiu pasaulio diktatoriumi

Kim Jong-unas
+14