Lietuviams išseko kantrybė: įžūliai aukštomis kainomis pradėjo dalytis viešai

Dušo kampinė kabina
Dušo kampinė kabina
© Interneto nuotr.

Prekių ir paslaugų kainoms augant lyg ant mielių, lietuviai viešai pradėjo dalytis kainų skirtumais. Kai kurių prekių kainos, pavyzdžiui, buitinių, stebina neįtikėtinais kainų skirtumais – tos pačios prekės Lietuvoje ir kitose šalyse skiriasi dešimtimis kartų.

„Pastebėjai, kad tokios pačios prekės užsienyje pigesnės negu Lietuvoje? Arba nuo euro įvedimo prekės smarkiai pabrango? Nufotografuok, atsiųsk ir mes pasidalinsime su visais!“ – skambus šūkis pasitinka apsilankius neseniai sukurtame socialinio tinklo „Facebook“ puslapyje pavadinimu „Pabrango“.

Puslapio administratoriai rašo, kad viešinama viskas, kas pabrango, kai kitur Europoje kainos netgi mažesnės negu čia, kad tokią informaciją matytų visi.

Paskyroje jau apstu palyginimų nuo maisto kainų iki buitinių prekių.

Pavyzdžiui, pakabinama dušo lentyna, kuri Jungtinėje Karalystėje kainuoja vos 6 svarus, Lietuvoje parduodama už daugiau nei 60 eurų.

reklama

Dušo kampinė kabina

Stebina net lietuviškų prekių kainos užsienyje. Puslapyje pateikiamas sūrio „Džiugas“ pavyzdys, kuris Vokietijoje parduodamas už 2,49 Eur, o Lietuvoje jo kaina – 2,59 Eur. Iš pirmo žvilgsnio skirtumas nėra didelis, tačiau klausimas, kaip gamintojai sugeba prekę eksportuoti tūkstančius kilometrų ir parduodti pigiau nei Lietuvoje.

Sūris Džiugas

Dar vienas pavyzdys pateikiamas su šokoladu „Karūna“. Teigiama, kad kažkokioje Olandijos parduotuvėje trys vienetai šio šokolado kainuoja vos vieną eurą, kai Lietuvoje vienas vienetas parduodamas po 1,29 Eur.

Šokoladas Karūna

Internautai pasidaliję ir įžūliai suapvalintomis kainomis įvedus eurą, kai pagalvė kainavo 11,59 Lt, tačiau dabar pardavinėjama už tokią pat sumą, tačiau jau eurais. Lygiai tokia pati situacija su vaikiška avalyne, kuri, kainavusi 21,75 Lt, pardavinėjama už tokią pat sumą eurais.

Suapvalintos kainos

Kainos skiriasi ir to paties tinklo parduotuvėse skirtingose šalyse – pipirai Vokietijoje parduodami po 0,59 Eur, o Lietuvoje – 1,49 Eur.

Pipirai

Pavyzdžiui, žaliosios arbatos gėrimas vokiečiams parduodamas po 0,95 Eur, kai lietuviams – po 2 Eur, jau pritaikius nuolaidą.

reklama

Sultys

Puslapyje ne tik lyginamos tokių pačių produktų, tačiau pateikiamos ir sunkiai suvokiamos kainos. Pavyzdžiui, vaikiški batai kainuoja 70 Eur, metalinis puodelis – 5 Eur.

Sunkiai suvokiamos kainos

Lietuviams išseko kantrybė: įžūliai aukštomis kainomis pradėjo dalytis viešai

Dušo kampinė kabina
+3