Tėvai griebėsi už galvų: Vytės Nemunėlio mokyklos Vilniuje pradinukus perkelia į avarinės būklės klases

Vytės Nemunėlio pradinei mokyklai teks keltis į dar nesuremontuotas Senamiesčio mokyklos patalpas.
Vytės Nemunėlio pradinei mokyklai teks keltis į dar nesuremontuotas Senamiesčio mokyklos patalpas.
© Asmeninis albumas

Likus maždaug trims savaitėms iki naujų mokslo metų, būriui Vilniaus Vytės Nemunėlio pradinę mokyklą lankančių vaikų teks kraustytis į visiškai nudėvėtas patalpas. Sužinoję naujieną, tėvai griebėsi už galvos – klasės reikalauja skubaus remonto, panašu, kad dešimtmetį laikinose patalpose veikusiai mokyklai padėti persikraustyti teks patiems prisidedant prie naujų klasių įrengimo. Pradinukų tėvų nuomone, būsimos klasės – avarinės būklės.

Vaikams netinkamas patalpas tėvai išvydo tik prieš porą dienų

Vilniaus Vokiečių gatvėje įsikūrusi Vytės Nemunėlio pradinė mokykla šiemet skubos tvarka perkeliama į buvusias Vilniaus Senamiesčio mokyklos patalpas. Pradinės mokyklos vietoje galbūt įsikurs darželis. Prieš tai buvusias laikinas patalpas savo lėšomis atnaujinę tėvai nesupranta, kodėl reikia taip skubėti. Tuo labiau kad klasės, kurių suoluose nuo rugsėjo susės moksleiviai, atrodo visiškai apleistos.

„Situacija paprasta – dukra lanko Vytės Nemunėlio pradinę mokyklą, kuri šiemet skubos tvarka iš Vokiečių g. perkeliama į Daukšos g. 7, buvusias Senamiesčio mokyklos patalpas. Jas pamatėme prieš dvi dienas. Nusiaubtas, avarinės būklės, surūdijusia santechnika, byrančiu tinku, zyziančiomis lempomis ir ypatingąja tamsiai žalia sienų spalva.

Valdžia nusprendė, kad persikelti būtinai turime iki rugsėjo 1 d. nes diena šen ar ten kažką pakeistų.

reklama

Suprantu, kad prieš tai buvusios patalpos buvo laikinos, bet vis tiek ten statėme ir boilerį, nes pagailo vaikų, plaunančių žiemą rankas po lediniu vandeniu, ir kilimą tiesėm, ir siurblį pirkom, nes valytojos siurblys primena tuos senuosius sovietinius paršiukus...

Dabar turime dvi savaites šią skylę (kito žodžio nerandu) paversti vaikų klase, nes valdžios koridoriuose kažkas pasikeis, jeigu vaikai persikels mėnesiu ar kitu vėliau, kai naujoji mokykla bus suremontuota.

Gal kas nors gali patarti, į kurias duris belstis ir ką daryti, kad sprendimas būtų sustabdytas ir laikinai nukeltas?“ – socialiniame tinkle situaciją nupasakojo vienos iš mokinukių mama vilnietė Goda Prapuolenytė-Leonavičienė.

Ji Alfa.lt sakė, kad perkėlimas buvo skubotas, tėvai tik prieš porą dienų išvydo būsimų klasių patalpas. „Viskas trupa, byra, lempos zyzia, santechnika surūdijusi – tai tiesiog pavojinga vaikų sveikatai.

Apie perkėlimą žinojome teoriškai dar gegužę, bet apžiūrėti patalpas buvo galima tik prieš kelias dienas, nes Senamiesčio mokykla ką tik išsikėlė“, – piktinosi vilnietė.

Savivaldybė kalbėsis su tėvais

Perkėlimo skuba nepatenkinti tėvai norėtų, kad pirmiausia būtų tinkamai suremontuotos Senamiesčio mokyklos patalpos, į kurias perkeliami Vytės Nemunėlio mokyklos vaikai. Taip pat jiems neatrodo teisinga, kad veikiausiai daugelis remonto darbų guls ant jų pečių. Kai kurie, apžiūrėję patalpas, sienose suskaičiavo skyles, kiti prisipažino bendromis jėgomis jau pradėję remonto darbus.

„Esant tokiai situacijai, nei grįžti atgal į buvusias patalpas, nei patiems kažką daryti ir tvarkyti naujas. Senajai mokyklai išsikraustant, viskas buvo mėtoma per langus, visi baldai, stiklai, veidrodžiai – teritorijoje pilna šukių“, – sakė vienos iš būsimų trečiokų klasių tėvų atstovė Laura Plyniuvienė.

Kiek jai žinoma, savivaldybės tarybos sprendimu iki rugpjūčio 31 dienos Daukšos gatvėje esančios patalpos priklauso Senamiesčio mokyklai, o nuo rugsėjo 1 dienos – jau Vytės Nemunėlio mokyklai. „Nežinau, kokia persikraustymo greitumo logika“, – stebėjosi tėvų atstovė.

Telefonu atsiliepusi Vytės Nemunėlio mokyklos darbuotoja sakė, kad direktorė šiuo metu atostogauja. Vis dėlto kolektyvas jau nuo birželio mėnesio susipakavęs daiktus, mokytojai, administracijos atstovai ir savo atostogų metu tvarko mokyklos perkėlimo reikalus.

reklama

Artimiausiu metu su Vytės Nemunėlio mokyklos bendruomene susitiks Vilniaus savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto departamento direktorius Algminas Pakalniškis.

Švietimo ministerija: savivaldybė privalo užtikrinti saugią mokymo aplinką

Teisės aktai įpareigoja savivaldybę tinkamai perkelti mokinius į jiems pritaikytas patalpas.

„Mokyklos steigėja savivaldybė privalo užtikrinti saugią mokymo aplinką. Remontuoti mokyklos tėvai tikrai neprivalo, tinkamomis patalpomis turi pasirūpinti savivaldybė. Jos turi būti tinkamos vaikams mokytis: saugios, šiltos, tvarkingos.

Nėra normalu, jei vaikams siūloma mokytis avarinės būklės klasėse“, – Alfa.lt komentavo Švietimo ir mokslo viceministras Gražvydas Kazakevičius.

Šių metų pradžioje Vilniaus Senamiesčio mokyklos bendruomenė protestavo prie savivaldybės, nesutikdama su reorganizacija ir būsimu jungimu prie Liepkalnio mokyklos. Savivaldybės atstovi tikino, kad mokykla pertvarkoma dėl sumažėjusio moksleivių skaičiaus. Senamiesčio mokyklą, jų duomenimis, lanko vos 205 mokiniai, nors pastate gali tilpti 814 mokinių. Apie trečdalį pastato užima VšĮ „Vilnius International Meridian School“. Ji nuomojasi patalpas iš Senamiesčio mokyklos.

Algminas Pakalniškis, Vilniaus miesto savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto departamento vadovas:

Nuo rugsėjo 1 d. Vytės Nemunėlio pradinė mokykla yra perkeliama iš nepritaikytų pradinio ugdymo mokyklos veiklai lopšelio-darželio patalpų Vokiečių gatvėje į bendrojo ugdymo mokyklai skirtas patalpas, esančias M. Daukšos g. 7. Prieš tai šiose patalpose veikė Vilniaus Senamiesčio mokykla, kuri Vilniaus miesto savivaldybės tarybos sprendimu tik nuo rugsėjo 1 d. bus prijungta prie Vilniaus Liepkalnio pagrindinės mokyklos, o jos nekilnojamas turtas perduotas Vilniaus Vytės Nemunėlio pradinei mokyklai.

Sostinės Senamiestyje įsikūrusi Vytės Nemunėlio pradinė mokykla iki šiol neturėjo erdvių sporto, aktų salių ir rekreacinių zonų, valgyklos, kiemo ir kitų edukacinių erdvių tinkamam ugdymo procesui užtikrinti. Vytės Nemunėlio mokyklos mokiniams persikėlus į buvusias Senamiesčio mokyklos patalpas, bus užtikrintas kokybiškesnis mokinių tolimesnis ugdymas ir sukurtos tinkamos mokymuisi sąlygos. Vilniaus Senamiesčio mokyklos persikraustymo laikotarpiu remonto darbai nebuvo pradėti, nes nebuvo žinomas tikslus lėšų poreikis. Vilniaus Senamiesčio mokykloje buvo pakeisti langai, o artimiausiu metu bus pradėti ir kiti remonto darbai. Jeigu remonto darbai užtruktų ilgiau nei planuota, tai darbai būtų organizuojami taip, kad netrukdytų ugdymo procesui.

Tėvai griebėsi už galvų: Vytės Nemunėlio mokyklos Vilniuje pradinukus perkelia į avarinės būklės klases

Vytės Nemunėlio pradinei mokyklai teks keltis į dar nesuremontuotas Senamiesčio mokyklos patalpas.
+2