Teismas sustabdė Aliukonienės bylos nagrinėjimą – lauks Konstitucinio Teismo verdikto

Teismas
Teismas
© Edvard Blaževič
Alfa.lt
2017-08-11 14:41

Vilnius, rugpjūčio 11 d. (ELTA). Vilniaus apygardos administracinis teismas penktadienio nutartimi sustabdė Ritos Aliukonienės ir Generalinės prokuratūros tarnybinio ginčo nagrinėjimą, kol Konstitucinis Teismas išnagrinės ir paskelbs savo nutarimą tapačiose bylose, dėl kurių Vilniaus apygardos administracinis teismas ir Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas jau kreipėsi su prašymais, ir šie prašymai buvo priimti nagrinėti.

Buvusi Vilniaus apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus vyriausioji prokurorė R. Aliukonienė kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą, prašydama panaikinti kaip nepagrįstus generalinio prokuroro šių metų kovo 16 d. įsakymus, kuriais jai buvo skirta tarnybinė nuobauda ir ji buvo atleista iš tarnybos pripažinus, kad padarė tarnybinį pažeidimą. Pareiškėja prašo įpareigoti Generalinę prokuratūrą atleisti ją iš tarnybos atsistatydinus savo noru bei priteisti iš Generalinės prokuratūros 6 mėnesių vidutinio darbo užmokesčio išeitinę išmoką bei vidutinį darbo užmokestį už visą priverstinės pravaikštos laikotarpį nuo kovo16-osios iki teismo sprendimo šioje byloje visiško įvykdymo.

Pasak R. Aliukonienės, tarnybinė nuobauda yra neproporcingai griežta, nes jokių nusižengimų ji nepadariusi. Be to, pasak pareiškėjos, Kriminalinės žvalgybos įstatymo pagrindu surinkti duomenys negalėjo būti naudojami atliekant tarnybinį patikrinimą.

Vilniaus apygardos administracinis teismas, įvertinęs tai, kad šioje byloje nagrinėjamas klausimas dėl tarnybinių nuobaudų paskyrimo teisėtumo ir pagrįstumo, jas paskiriant tarnybinio tyrimo metu panaudojus kriminalinės žvalgybos veiksmų metu surinktus duomenis, ir atsižvelgdamas į tai, kad dėl šioje byloje taikytinų nuostatų galiojimo konstitucingumo jau yra kreiptasi į Konstitucinį Teismą, rugpjūčio 11 d. nutartimi nusprendė sustabdyti administracinę bylą. Jis sustabdyta iki tol, kol Konstitucinis Teismas išnagrinės Vilniaus apygardos administracinio teismo bei Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo prašymus ir įsigalios Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo nutarimas.

Pasak Vilniaus apygardos administracinio teismo pranešimo, ši teismo nutartis per 7 kalendorines dienas nuo jos paskelbimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui, paduodant atskirąjį skundą per Vilniaus apygardos administracinį teismą.