Mokslininkai atskleidė nemalonią Holivudo tiesą: rezultatai šokiruoja

INFO TV | Alfa.lt
2017-08-10 18:19

Jungtinių Valstijų mokslininkai nustatė, kad kino filmuose mažiau nei trečdalis moterų užima svarbiausius vaidmenis. Labiausiai šokiruoja tai, kad ši situacija nesikeičia jau daugiau nei pusę amžiaus. Tyrimą atlikę mokslininkai sako, kad Holivudas privalo imtis pokyčių.

Seanas Connery, Rogeris Moore, Timothy Daltonas, Pierce‘as Brosnanas ir Danielis Craigas – visi šie aktoriai įkūnijo legendinį britų šnipą Džeimsą Bondą, kurio glėbyje atsidūrė ne viena nuostabi moteris.

O galbūt Džeimsas Bondas tėra personažas ir jo lytis nesvarbi? Gal 007 galėtų tapti moteris? Pavyzdžiui, modelis ir aktorė Cara Delevingne? Ji yra išreiškusi norą tapti šnipe kino ekranuose.

O galbūt Džeimsas Bondas galėtų būti juodaodis? Jau ne kartą svarstyta, kad legendiniu britų šnipu galėtų tapti aktorius Idris Elba.

Ši dilema, ko gero, tiksliausiai atspindi situaciją, su kuria dabar susiduria kinas – pasigendama įvairovės. Šis žodis ne kartą nuskambėjo per „Oskarų“ ceremonijas, apie tai pasisakė ne viena garsenybė.

reklama

Dabar apie tai kalba ir mokslininkai, atlikę tyrimą. Rezultatai šokiruoja – kino filmuose moterų ir juodaodžių, užimančių svarbiausius vaidmenis, skaičius nesikeičia kone daugiau nei pusę amžiaus.

„Peržiūrėjome daugiau negu 900 filmų, 35 tūkst. veikėjų. Mažiau nei trečdalis jų – merginos ir moterys. Per pastaruosius devynerius metus statistika kone nesikeitė. O jeigu dar palygintume duomenis su kitu tyrimu, kuriame tirtas toks pats klausimas, nuo 1946-ųjų iki 1955-ųjų, tai rezultatai dar labiau šokiruotų. Statistika nepasikeitė daugiau nei pusę amžiaus. Reikia pradėti klausti, kur yra aktyvistai, teisininkai, kodėl kino industrija šitaip priešinasi permainoms“, – svarstė viena mokslinio tyrimo autorė Stacy L. Smith.

Atsižvelgiant į Jungtinių Valstijų populiaciją, pagal atliktus skaičiavimus, labiausiai nuskriaustomis kine tampa moterys, taip pat juodaodžiai, lotynų amerikiečiai, neįgalūs asmenys.

„Mūsų duomenys labai reikšmingi. Jie tikrinami pagal lytį, rasę, etninę grupę, seksualinę pakraipą, neįgalumą. Visgi labiausiai išsiskiria moterys“, – tikina profesorė S. L. Smith.

„Wonder woman“ arba „Nuostabioji moteris“ šįmet tiesiog triuškinamai žengė į kino ekranus. Šiame komiksais paremtame filme pagrindinį vaidmenį atlieka aktorė Gal Gadot. Ji kone nenugalima karė. Tokio filmo kino gerbėjai laukė ilgus metus. Tai įrodo, kad „Nuostabioji moteris“ pagal uždirbtas pajamas patenka tarp 100 visų laikų daugiausiai uždirbusių kino filmų, o kritikai tikrai nepagailėjo liaupsių. Tai, pasak tyrimą atlikusių mokslininkų, – ženklas Holivudui.

„Nuostabioji moteris“, „Gražuolė ir pabaisa“ – sąrašas gali tęstis ir tęstis. Holivudas skiria daug pinigų tokiems filmams, bet tikrai rimtai nežvelgia į moterų auditoriją. Nesitiki, kad filmai uždirbs daug. Bet juk tokia auditorija turi daugybę istorijų, kurios labai laukiamos“, – teigia S. L. Smith.

Visgi Holivudas tarsi toliau mina pramintais keliais. „Dunkirkas“ – dar viena istorinė karinė drama. Tyrėjai, net ir įvertindami istorinę reikšmę, negali atsistebėti, kodėl filmas vėl kuriamas per kario prizmę.

„Holivude! Kodėl? Dar vienas filmas apie karą? Ar tai svarbu? Taip, tai svarbi istorija, bet kodėl neatsižvelgiama į visus kitus žmones, kurie taip pat vienaip ar kitaip susidūrė su karu? Tol, kol sprendimus priimantys, filmus finansuojantys asmenys, režisieriai priims tokius sprendimus, kurs istorijas apie visuomenės prototipus, kurių nematėme ištisus dešimtmečius, tol mes nematysime jokių pokyčių“, – sako S. L. Smith.

O galbūt Danieliui Craigui pasitraukus, naujuoju Džeimsu Bondu bus moteris?