Fotografą N. Bierancą papiktino „House of Kikimara“ dizainerių elgesys: su tokiais reikia kalbėti jų pačių kalba, o tokius dalykus – viešinti

Naglis Bierancas ir Kristina Valančiūtė bei Danas Zinkevičius
Naglis Bierancas ir Kristina Valančiūtė bei Danas Zinkevičius
© Alfa.lt fotomontažas
Alfa Pramogos | Alfa.lt
2017-08-10 14:09

Šio ketvirtadienio popietę žinomas fotografas Naglis Bierancas nusprendė nebetylėti ir viešai prabilo apie neseniai susiklosčiusią situaciją tarp jo ir mados namų „House of Kikimara“, priklausančių Kristinai Valančiūtei ir Danui Zinkevičiui.

Apie nepavykusį bendradarbiavimą ir dėl to kilusias problemas N. Bierancas pranešė socialinio tinklo „Facebook“ asmeninėje paskyroje. „Tokie atvejai – vienetiniai. Galvoju ir nesumąstau – tikrai tokių dalykų anksčiau nebuvo. Būna ir reiklesnių klientų, tačiau tai niekuomet neišauga iki tokio absurdo ir konflikto. Visada kažkaip išsisprendi, nes gero rezultato nori visi – tiek jie, tiek ir mes, fotografai. Reiklumas nėra bloga savybė, mes patys iš savęs daug reikalaujame. Bet tai – visai kas kita“, – apie tai, kodėl nusprendė paviešinti dizainerių žinutes ir įžeidimus, naujienų portalui Alfa.lt sakė N. Bierancas.

N. Bieranco nuotraukos „House of Kikimara“ mados namams

„Dvi dienas galvojau, ar šiuo įrašu pasidalinti verta. Net į lovą naktį guldavausi ir ryte keldavausi su ta pačia mintimi – pasidalinti šiuo įvykiu viešai ar ne. Šiandien atsikėlęs 6.30 ryte nusprendžiau, jog pasidalinti reikia. Manau, kad žmonės to nusipelnė“, – pridėjo fotografas.

Apie šią situaciją plačiau – N. Bieranco įraše „Facebook“ socialinio tinklo asmeninėje paskyroje.

reklama

Kalba netaisyta.

„Per tiek metų dar tokių cirkų nebuvo, taigi Welcome to HOUSE OF KIKIMARA (jei pasiryžai skaityt, tai tuomet iki galo).


Trumpai kas nežino, tai po šiuo vardu slepiasi du stilistai / dizaineriai / nuosavo brand'o kūrėjai, bent jau save taip pristatantys Danas ir Kristina. 
Taigi su jais teko dirbti nemažai kartų, ruošė įvaizdžius atlikėjams, galvojo fotosesijas, kurias mes (fotogenijai) įgyvendindavome. Visada buvo noras kuo pigiau, dirbsim dažnai, siūlisim jus ir t.t. Kadangi tapo pastoviais klientais, kaina buvo itin gera jų atžvilgiu, nu tipo savi. 


Neseniai gaunu žinutę iš Dano, ar noriu daryt shoota, pasitikslinam detales, laiką, vietą, kainą, parodo studijinius moodus (pavyzdžius) ko nori, OK: darom. Užsakome studiją, fotosesijoje dalyvauja stilistų pora, kuris vienas iš jų bus modelis (ankstesnėse fotosesijose jie taip pat būdavo modeliai, nu suprantat kiek čia viskas rimta ane?) trys modeliai ( iš jų tik vienas profesionalus), operatorius ( čiotkas ) ir aš. Kol Danas karštais klijais damušinėja savo kurtų rūbų detales, aš kartu su kitu fotografu (jam priklauso studija) susistatome šviesą pagal pageidaujamą mood'ą, modeliai ruošiasi, visi užsiemę savimi.. prasideda fotosesija.

Dizaineriukai kaip visada pasiruošę, turi atsispausdinę mood'boardą, parodoma norima poza fotografuoju žmogų, viską rodau užsakovams, tariamės, kol išgirstu jog kadrą turime, keičiamas modelis, operatorius filmuoja backstage,daro klipukus, karts nuo karto nueiname parukyti. Viskas good. 


Galutiniame variante reikėjo 6-8nių galutinių kadrų, bet kaip visada darome visko daugiau, ūgis, portretai, detalės, gal būt atsirinks daugiau kadrų. All good. Profesionaliam modeliui pozų rodyt nereikia, dirba gerai. Tie kas nesusitvarko su pozom, kažką keičiu, tariuosi viską su užsakovų pora. Galiausiai modeliu stoja pats Danas. Pozuot daug nenori, čia keletą, paprastai. Ok. Prieš pasibaigiant fotosesijai Kristina paprašo gauti dar ir „žalius“ (neretušuotus) kadrus, be tų 6-8niu, kuriuos buvome sutarę su Danu. Šeip žalių kadrų fotografai paprastai neduoda, neišimtis ir mes, bet kadangi jie buvo pastovūs klientai, tai pasakau, kad kadrus gaus, jei niekur nenaudos viešai, turės sau. Pasidarėm, pasiplojom, atsisveikinom. Still good.


Toliau viskas vyksta taip: prarenku kadrus, siunčiu atsirinkti, atsirenkami aišku 8ni kadrai, maximumas to ko norėjo. Suretušuoju, nusiunčiu, atsiunčia pataisymų: nuimk siulą ten, nuimk modeliui plaukus nuo rūbų, ždž eiliniai procesai. Dar gaunu priminimą, kad atsiūsčiau geros kokybės visus „žalius“ kadrus, aš primenu, kad niekur nenaudotų, gaunu atsakymą: „ žinoma nenaudosim “ vėliau užsimindami, jog naudos instagramui su savo filtrais, dėl to neskubu dar siūst visko. Taigi nusiunčiu tik tas galutines pataisytas fotkes (keletą jų pamatysite komentaruose), gaunu atsakymą, jog super (!) , tada klausia ar galiu išrašyti saskaitą, sakau žinoma kad galiu, tik dasidės mokesčiai. Kristina nesutinka, sako, kad su Danu tariamės kainą be mokesčių, aš nusileidžiu( nors ir taip papigiai ), visgi gal tikrai nesitarėm, bet nusprendžiu neduoti tų kitų neretušuotų kadrų, nes susitarime nebuvo kalbos apie tai o ir nenoriu kad mano „žalia' medžiaga būtų naudojama su jų pačių “retušu" populiarinant savo brandą (fotografai supras). O va tada ir PRASIDĖJO.


Kristina man smulkiai aprašo, kaip yra nepatenkinta mano darbu, kaip aš nesiaiškinau ko jie ištikrūjų norėjo, kaip dirbau tik pagal jų popieriukų moodboardą, pats nesugalvodamas pozų ( nors tik 3ys fotkės iš 8nių yra pagal jų siulytas pozas), kaip stokoju fantazijos, kaip nusivylė pamačiusi tik vieną patinkantį kadrą iš visos fotosesijos ir visų kadrų nori dėl to, jog nusivylė nuotraukomis. Sako kad sumokės už fotosesiją, bet prašo supratingumo ir nori, kad atiduočiau visus kadrus ,kad turėtų ką dėt į instagramą ( o ten tarp kitko labai „pro“ vaizdelis, pasižiūrėkite: https://www.instagram.com/houseofkikimara/ ). Aš paiškinu, kad nelabai suprantu kodėl taip viskas ivyko, nes kaip ir tarėmės viską kartu fotosesijos metu, viskas tiko, moodbordas tam ir skirtas kad pasinaudot, ypač kai dizikai žino ko nori, nuotraukos kokybiškos, gerai sušviestos, suretušuotos, aš fotosesija patenkintas, atrodė, kad ir jiem pradžioje tiko ir tikrai negaliu suprasti, kodėl reikėjo man jas tvarkyti visas aštuonias, kai rezultate pasirodo patiko tik VIENA nuotrauka. Ždž viskas perauga į diskusiją apie tą patį, bandoma pamenkinti mano darbą, kurį atlikau vos 30 proc. ko jie norėjo , vis dar nori visų kadrų (nors fotosesija nepatiko, mhm ), aš siūlau jei nepatiko tai ir nenaudoti, o jei naudos susimokėti tik už tą vieną patikusį kadrą.

Siūlau skirstytis, nemokėti ir iki, bet ne, dizainerė ima rašyti Simonai (mano darbo kolegė, kuri šiame projekte net nedirbo) su priekaištais apie mane. Simona prašo aiškintis tarpusavyje, nes ji čia ne prie ko, tik sąskaitą išrašyti gali, mūsų vardu. Taip mielieji, turiu visus chato „printscreenus“ su garsiais dizaineriukais, su vienu ir su kitu. Po keletos dienų prisistato, Danas kuris pasidžiaugia, jog aš tikrinu jų instagramą ir čekinu ar neisidėjo šiuo atveju (sutarčių nėra) mano nuotraukų. Aš tik primenu , kad jeigu naudos, aiškinsimės dėl autorystės ir jiem tai gali kainuoti daugiau,negu fotosesija, už kurią turėjo susimokėti. Palinki man sėkmės ir primena, jog sutarčių nėra,darbas nekokybiškas ir neva tai pinigus aš jau galėjau gauti, suprask norės ir naudos mano fotkes. Tada ima tyčiotis kad niekada man daug nemokėjo tad nemokės ir dabar. Toliau kaip pasibaigė žinutė matot..

Poustas neskirtas atsimušt pinigų, jie čia yra niekiniai, poustas skirtas parodyti tikrus „dizainerių“ veidus, kokie žmonės gali būti šlykštūs, kai tu dafiga darai iš draugiškumo ir support'o. Visgi su tokiais reikia kalbėti jų pačių kalba ir manau ,jog tokius dalykus reikia viešinti. Kadangi po paskutinės žinutės, kuri nuskambėjo kaip grasinimas Danas mane užblokavo, miela Kristina Valanciute, paklausk savo vyro ar aš visgi gražuolis ar valkata? Taip pat smalsu būtų apžiūrėti Dano fazendą, mat anot jo, ta skylė, kurioje dirbu,šeip yra viena geriausių studijų Vilniuje. Sėkmės darbuose.


reklama

Moralas: 
1. Jei užsakovas sako 10-15 kadrų, ruoškis maximumui.
2. Draugiškos kainos, tik tikriems draugams. 
3. „Žali“ kadrai tik išanksto susitarus, už papildomą kainą.
4. Jauti jog nelimpa, nedirbk, atsisakyk, yra begalė nerealių klientų.
5. Darykis print screenus.

Toliau tingiu, surasit sau moralų kokių tik norėsit.

P.S. Išlik sąžiningas sau.

P.P.S. 150eu ( juokinga ? juokinga. ).“

[facebook:https://www.facebook.com/naglimantas/posts/10156455516273496]

Pasidalijęs įrašu, vyras sulaukė daugybės žmonių palaikymo. Tiek jo gerbėjai, tiek žinomi žmonės neslėpė, kad viešumas – geriausias būdas kovoti su neteisybe. Paklaustas, ar K. Valančiūtė ir D. Zinkevičius susisiekė su juo po viešo įrašo, N. Bierancas tik svarstė: „Manau, kad jie įrašą matė. Danas mane užblokavo, bet Kristiną ir jų prekės ženklą buvau jame pažymėjęs, todėl pamatyti turėjo – aktyvios nuorodos jau dingo. Tačiau man jau niekas nieko nebesakė.“

Vis dėlto fotografas neslepia liūdesio – tokių situacijų ansčiau nepasitaikydavo, todėl gaila, kad su tokiais dalykais apskritai tenka susidurti: „Kaina, kurią jie norėjo mums mokėti, yra juokinga, ir jie patys tai suvokia, iš to net tyčiojosi. Į juos žiūrėjome kaip į gerus pažįstamus, dirbome ne vieną kartą. Jie buvo pastovūs klientai, kurie norėjo mokėti nedaug, bet žadėdavo mums vis daugiau darbų. Klientų atsargiau nepasirinksi – viskas anksčiau tiesiog būdavo normaliai. Tokių situacijų, kurias reikėtų viešinti, anksčiau nė nebuvo. Mes patys labai pozityvūs, daug juokiamės. Todėl man tikrai labai keista, kad viskas šitaip pakrypo. Dėl to ir norėjau viešumo – kad žmonės pamatytų, kaip yra iš tikrųjų.“

Fotografą N. Bierancą papiktino „House of Kikimara“ dizainerių elgesys: su tokiais reikia kalbėti jų pačių kalba, o tokius dalykus – viešinti

Naglis Bierancas ir Kristina Valančiūtė bei Danas Zinkevičius