Vilniaus gatvėse – tragiškomis avarijomis pagarsėjusio kelių erelio gaudynės

Arnas Tumėnas
Arnas Tumėnas
© Dmitrijus Radlinskas

Kaip lakštingala negali nečiulbėti, taip liūdnai kelyje pagarsėjęs vilnietis Arnas Tumėnas negali nevairuoti. Kelias sunkias avarijas praeityje padaręs ir be teisių likęs vyras vėl įsivėlė į istoriją, prasidėjusią prie vairo ir besitęsiančią teisme. Nors tikslios įvykio, dėl kurio pateko į policijos akiratį, aplinkybės kol kas nėra žinomos, protokolas A. Tumėnui buvo surašytas už tai, kad vyras vairavo ne tik neturėdamas tam teisės, bet ir nepakluso pareigūnų reikalavimui sustabdyti transporto priemonę, tad šiems teko gaudyti vairuotoją.

Vilniaus miesto apylinkės teismui perduota administracinio nusižengimo byla, kurioje A. Tumėnui teks pasiaiškinti dėl neseniai kelyje prasidėjusios istorijos. Teisės vairuoti neturintis vilnietis pateko į kelių policijos tinklus, o teismui išnagrinėti pateiktas Vilniaus apskrities VPK Kelių policijos valdyboje surašytas protokolas. Išnagrinėti šį protokolą ketvirtadienį ryte turėjo teisėjas Ovidijus Ramanauskas, tačiau pats A. Tumėnas teisme nepasirodė, o teismo darbuotoja teigė, kad dar prieš posėdį buvo gautas prašymas dėl bylos nagrinėjimo, todėl byla greičiausiai bus atidėta.

Šįkart A. Tumėnas įkliuvo ne tik neturėdamas teisės vairuoti – administracinio nusižengimo protokolas buvo surašytas ir už tai, kad vairuotojas nepakluso aiškiems pareigūnų reikalavimams sustabdyti transporto priemonę, važiavo esant tai daryti draudžiantiems šviesoforo ar reguliuotojo signalams.

Tokia kelionė gali nemenkai patuštinti A. Tumėno piniginę – vien už nepaklusimą reikalavimui sustoti jam gresia bauda nuo 1150 eurų iki 1450 eurų, už vairavimą neturint tam teisės gresia bauda nuo 450 eurų iki 700 eurų, o vairavimas esant draudžiantiems tai daryti šviesoforo ar reguliuotojo signalams gali atsipirkti bauda nuo 60 iki 90 eurų.

A. Tumėnas liūdnai pagarsėjo dar 2012 m. balandį, kai Vilniuje, Geležinio Vilko gatvėje, sukėlė sunkią avariją – vairuodamas prabangų automobilį „Mercedes-Benz“ vilnietis nemažu greičiu rėžėsi į stovėjusius policijos ir kito vairuotojo automobilius. Per šią avariją nukentėjo ir buvo sužeisti trys policijos pareigūnai ir trys kitame automobilyje buvę asmenys, o pats A. Tumėnas iš avarijos vietos pabėgo, kaip pats sakė – dėl patirto šoko, todėl vėliau nepavyko nustatyti, ar avarijos metu vairuotojas nebuvo apsvaigęs.

Maža to, po šio įvykio paaiškėjo, kad tai ne pirmoji tragiška A. Tumėno avarija: dar 2005 m. vyras, būdamas neblaivus, sukėlė avariją, kurios metu žuvo jo draugas, tačiau byla dėl šio įvykio buvo nutraukta, A. Tumėnui ir žuvusiojo giminaičiams susitaikius.

Beje, vilnietis jau ne pirmą kartą po liūdnai pasibaigusių avarijų sėda prie vairo, neturėdamas tam teisės. 2016 m. lapkritį A. Tumėnas, neturėdamas teisės vairuoti, įkliuvo prie automobilio „BMW X6“ vairo, už tai jam buvo paskirta 540 eurų bauda.