Helovino naktį – kraupi ir mįslinga istorija: „Neįsivaizduoju, kaip taip gali būti“

Juozas Stankevičius
Juozas Stankevičius
© Paulius Peleckis

2016 m. spalio 31 d., Helouvino naktį, o taip pat – rimties ir susikaupimo švenčių išvakarėse, Trakų rajone esančioje Aukštadvario seniūnijoje prasidėjo istorija, kurios aplinkybes tik trečiadienį ėmė aiškintis Vilniaus apygardos teismas: kartu su sugėrovais jau antrą dieną girtavęs šios seniūnijos gyventojas A. Š. gavo smūgį nuo vieno iš sugėrovų kumščiu į akį, tuomet esą ramiausiai išėjo girtauti pas kitus pažįstamus, o galiausiai atsidūrė ligoninėje dėl sunkaus sveikatos sužalojimo ir lapkričio 5 d. mirė dėl kilusių komplikacijų. „Neįsivaizduoju, kaip taip gali būti. Negalėjau aš jo užmušti“, – dabar dievagojasi į teisiamųjų suolą sėdęs Trakų rajono gyventojas, A. Š. sugėrovas Juozas Stankevičius (gim. 1989 m.), pripažįstantis, kad kartą trenkė savo sugėrovui, tačiau tikinantis, kad nuo vieno suduoto smūgio šis tikrai negalėjo numirti, todėl greičiausiai šioje istorijoje kai kas yra nutylėta.

Po Helouvino nakties – mįslinga mirtis

Trečiadienį J. Stankevičius stojo prieš Vilniaus apygardos teismą: iki šiol jau ne kartą teistam vyrui pateikti kaltinimai dėl to, kad 2016 m. spalio 31 d., apie 23 val., viename Trakų rajono kaime kartu su kompanija girtavęs J. Stankevičius, kilus žodiniam konfliktui, kartą smogė kumščiu A. Š., o šiam vėliau nuo patirtų sužalojimų į smegenis išsiliejo kraujas, nuo patirtų komplikacijų prasidėjo plaučių uždegimas ir vyras nepraėjus nė savaitei ligoninėje mirė.

J. Stankevičius pripažįsta, kad kartą smogė A. Š., tačiau teigia, kad šis smūgis tikrai negalėjo būti mirtinas. Anot teisiamojo, konfliktas tarp jo ir A. Š. kilo, kai pastarasis ėmė peštis su savo sugyventine Roma K. dėl automobilio ir rankas į darbą paleido A. Š. sugyventinė – tuomet J. Stankevičius, neiškentęs triukšmo, ir trenkė kartą sugėrovui, tačiau šis esą net nenukrito, tik po kurio laiko ramiausiai atsistojo ir išėjo pas kaimynus, greičiausiai kurį laiką, anot teisiamojo, dar miegojo miške.

„Prisipažįstu, kad sudaviau vieną smūgį, bet kad ten per pakaušį kažką, tai ne. Jei jis nuo mano smūgio būtų miręs, jis jau, atsiprašau, miške būtų pasilikęs. Aš pats esu ne kartą gavęs, žinau, kur koks smūgis eina“, – aiškino J. Stankevičius.

Anot nužudymu kaltinamo vyro, A. Š. mirties priežastimi galėjo tapti sužalojimai, kuriuos jo sugėrovas patyrė jau išėjęs iš išgertuvių, mat nėra tiksliai aišku, kur tuomet mirusysis pasidėjo. „Paskui kalbos buvo, kad jis pas V. K. buvo, gėrė ar ieškojo išgert, po to atsirado pas kitą K.“ – pasakojo J. Stankevičius, pasak kurio, apie vidurnaktį iš jo pusbrolio namų išėjęs A. Š. tik apie penktą ryto pasibeldė į kitų pažįstamų duris, tad ką jis veikė per šias valandas – nežinia, galėjo kur nukristi ir susižeisti.

„Neįsivaizduoju, kaip taip gali būti. Negalėjau aš jo užmušti“, – savo kaltės purtėsi J. Stankevičius, apgailestavęs, kad nuolatos įsipainioja į panašias istorijas, todėl jau tris kartus buvo teistas už smurtinius nusikaltimus. „Aš atsirandu ten, kur nereikia. Kažkada miegojau palapinėje, kažką kažkas suspardė, bet Juozas kaltas liko. Kartą bėgo kaimynas, parkrito – Juozas jam ranką sulaužė“, – apie savo teistumus teisėjui pasakojo J. Stankevičius.

Mušė ir sugyventinė

Nužudymu kaltinamam vyrui gresia ne tik nuo 7 iki 15 metų už grotų, bet ir 100 tūkst. eurų dydžio finansiniai įsipareigojimai; A. Š. artimieji – trys seserys ir brolis – kiekvienas prašo priteisti po 25 tūkst. eurų netekties žalai atlyginti. „Tegul jie kenčia tiek, kiek mes kentėjome“, – sakė viena iš seserų.

Tiesa, A. Š. artimieji įsitikinę, kad jų brolis žuvo ne vien nuo J. Stankevičiaus rankos – anot nukentėjusiųjų, brolį jau ilgus metus mušė šio sugyventinė Roma K. „Aš netikiu, kad jis vienas sudaužė, jis vienas turbūt prisiėmė kaltę, – teigė viena iš seserų, atskleidusi, kad pati daug kartų gynusi brolį nuo sugyventinės. – Brolis visada, kai ateidavo, verkdavo.“

Anot A. Š. artimųjų, brolis jau keliolika metų gyveno kartu su Roma K. – kai negerdavo, pora gerai sutardavo, tačiau kai išgerdavo, Roma K. pasidarydavo agresyvi ir paleisdavo į darbą kumščius. Seserys teigė, kad bandė padėti broliui ir siekė ištraukti jį iš alkoholio liūno, tačiau A. Š. nenorėjo keisti savo gyvenimo būdo.

Pasak giminaičių, brolis pas vieną iš seserų buvo atvykęs ir Helouvino išvakarėse – draugų automobiliu atvežtas A. Š. iš artimųjų norėjo pasiskolinti 30 eurų, kurių jam reikėjo pagirioms.


Helovino naktį – kraupi ir mįslinga istorija: „Neįsivaizduoju, kaip taip gali būti“

Juozas Stankevičius
+4