Trys triukai, kurie suteiks mums saugumo, ramybės ir stiprybės

Be rūpesčių
Be rūpesčių
© Pixabay.com
Astromanija.lt
2017-08-13 07:00

Galime netikėti nei pasakomis, nei stebuklais, nei magija, tačiau pripažinkime – yra dalykų, kurie veikia, nors jų veikimo principo paaiškinti negalime.

Moksliniais tyrimais įrodyta, kad labiau palaikome neigiamas mintis apie save, nei priimame teigiamas. Tai reiškia, kad sau dažniau esame priešai nei draugai.

Mūsų vaizduotė ir mintys gali padėti mums gyvenime jaustis tvirčiau, saugiau, labiau savimi pasitikėti. Štai kodėl norime supažindinti jus su trimis metodais, kuriuos galime paversti kasdieniais talkinančiais įrankiais.

Įrankis, padedantis apsisaugoti

Ką jis duoda? Gebėjimas save ir savo energiją apsaugoti reiškia, kad neleidžiame kitų žmonių blogiems ketinimams, jų skleidžiamai nuotaikai ir tariamiems žodžiams mūsų silpninti ar žeisti.

reklama

Kada naudoti? Galime ir kas rytą, prieš išeidami iš namų. Arba kaskart, kai atsiduriame nemalonioje, grėsmingoje situacijoje ar sekinančioje aplinkoje, kur vos trumpai pabuvę, jaučiamės išsekę.

Kaip tai daroma? Įėję į patalpą, iškart pajaučiame, kad kažkas tvyro ore, negerai, nejaukiai ar nesaugiai ten jaučiamės, galbūt neseniai kažkas čia rėkė, pykosi ar drabstėsi keiksmais.

Stabtelėkime akimirką ir įsivaizduokime, kaip užtraukiame ilgą užtrauktuką nuo pakaušio iki pat kojų pirštų galiukų. Taip tarsi save uždarome į apsauginį skafandrą. Jeigu kažkam patinka murkdytis emociniame purve, lai tai daro, o mes renkamės mąstyti, jaustis ir elgtis, kaip mums atrodo teisinga.

Dar viena technika: kai kurie žmonės mėgsta save įsivaizduoti tarsi skaidriame, linksmai ore besisupančiame burbule, kur patys jaučiasi saugūs, sveiki, gerai nusiteikę ir į aplinką skleidžia gerą energiją. Šio burbulo sienos garantuoja, kad prie mūsų neprasibraus ir neprilips pavydas, neapykanta, kerštas ir kitos ardančios emocijos.

Įrankis, padedantis didinti savivertę

Ką jis duoda? Šis tinka tiems, kurie domisi ar nori pasidomėti brangiųjų ir pusbrangių akmenų daroma įtaka mūsų savijautai. Karneolis padės susikaupti, nesiblaškyti ir labiau pasitikėti savo jėgomis.

Kada naudoti? Pirmąkart patartina šį ritualą atlikti per mėnulio pilnatį arba bet kurioje gyvenimo situacijoje, kai norime parodyti geriausias savo savybes ir pasiekti optimaliausių rezultatų.

Kaip tai daroma? Gabalėlį karneolio reikėtų palikti ant palangės, kad jis prisigertų mėnulio pilnaties energijos. Kai vėliau jį su savimi nešiosimės, jis žadins mūsų gyvybingumą, teiks energijos ir pasitikėjimo tuo, ką darome. Galima jį laikyti kišenėje, pasidėti ant darbo stalo ar neštis su savimi ten, kur mums reikia pastiprinimo, palaikymo.

Įrankis, padedantis „įsižeminti“

Ką jis duoda? Šis paprastas metodas padeda giliai atsipalaiduoti. Kai jaučiame kylantį nerimą ar baimę, turime dvi galimybes – leisti šiems jausmams mus paskandinti arba juos tiesiog priimti ir nuleisti ant žemės, tiksliau, į žemę.

reklama

Kada naudoti? Bet kada, kai jaučiamės apimti streso, persidirbę, nusivylę, užvaldyti kitų stiprių neigiamų emocijų.

Kaip tai daroma? Kai situacija neleidžia kitaip, galima ir viduje, tačiau geriausia išeiti į lauką ir atsistoti ant žemės, smėlio ar žolės. Jeigu galime, trumpam nusispirkime batus, pėdas statykime plačiai, pečių plotyje, ištiesinkime nugarą, tiesiai laikykime galvą ir užsimerkime.

Įsivaizduokime, kad su mama jungusi bambagyslė iš tiesų nenukirpta. Ji nuo bambos vinguriuoja iki pat žemės paviršiaus ir jungia mus su Motina Žeme. Galime įsivaiduoti, kad ši bambagyslė apsiveja Žemės rutulį, suteikdama mums stabilumo ir pasitikėjimo pasauliu jausmą.

Leiskime neigiamoms mus užvaldžiusioms emocijoms tekėti šia bambagysle žemyn, saugiai jas atiduokime žemei, ji ramiai perdirbs šitas emocines šiukšles. Tada įsivaizduokime, kad per šią gyvybės gyslą į mus teka auksinė šviesa ir mes jos prisipildome su kaupu. Užtenka vos kelių minučių, ir jaučiamės palengvėję, nurimę bei saugūs.

Astromanija.lt