Tarp brangstančių produktų – lietuvių mėgstama juoda duona

LNK
2017-08-08 21:52

Brangstančių produktų krepšelyje atsidūrė ir lietuviui būtina juoda duona. Statistika rodo, kad per metus ji brango 12 procentų. Prekybininkai ir kepėjai tvirtina, kad kainos kilo ne tiek daug, ir pateikia pagrindinę priežastį – didintos algos darbuotojams, todėl augo ir duonos kainos.

Lietuvis per metus suvalgo vidutiniškai 15 kilogramų duonos, o juodos duonos kasdien atsiriekia apie 70 procentų lietuvių. Tačiau išlaidos šiam kasdieniam produktui išaugo. Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centras, kas savaitę fiksuojantis kainas prekybos centruose, suskaičiavo, kad juoda duona, sufasuota mažesnėse pakuotėse, per metus pabrango daugiau nei dešimtadaliu. Balta duona ir batonai pigo. Tačiau prekybininkai tokio brangimo tikina nematantys.

Didieji duonos kepėjai kainas kėlė metų pradžioje, tačiau skelbia, kad didžioji dalis produkcijos kainuoja tiek pat, kiek ir pernai.

Vilniau duona Didžiausią kepyklą Baltijos šalyse turinti „Vilniaus duona“ kasdien iškepa 100 tonų duonos, batono ir bandelių. Kainas įmonė kėlė pernai lapkritį, tuomet procentu ar dviem brango 12 gaminių iš 150 asortimento. Ir pagrindine priežastimi „Vilniaus duonos“ vadovas įvardija atlyginimų augimą – keliskart didintos algos kepėjams, sandėlio darbuotojams ir administracijai, todėl ir duona parduotuvės lentynose brangesnė.

Daugumai pirkėjų duona – kasdienis produktas, todėl perka nekreipdami didelio dėmesio į kainą.

Plačiau – reportaže.