Grybauskaitė sureagavo į Sikorskio norą paauklėti lietuvius: nurodymai ar reikalavimai nusipirkti draugystę nepriimtini

Dalia Grybauskaitė
Dalia Grybauskaitė
© Paulius Peleckis
Alfa.lt
2017-08-08 11:11

Šios savaitės pradžioje Lenkijos žiniasklaidoje paviešinti slapta įrašyti buvusio Lenkijos užsienio ministro Radoslawo Sikorskio ir „Orlen“ vadovo Jaceko Krawieco pokalbiai, kuriuose užsimenama apie „Lietuvos pamokymą“, neliko nepastebėti ir mūsų šalies vadovės.

„Noriu paauklėti lietuvius, kad negalvotų, jog š**ti ant Lenkijos nieko nekainuos“, – riebių epitetų pokalbyje Lietuvai negailėjo buvęs ministras.

Tiesa, nėra oficialiai pranešama, kada šie pokalbiai buvo įrašyti, tačiau teigiama, kad tokių pašnekesių galėjo būti 2013–2014 metais.

Grybauskaitė: primetami nurodymai ar reikalavimai nusipirkti draugystę Lietuvai nepriimtini

Prezidentė Dalia Grybauskaitė antradienį pranešime teigė, kad dvišalis bendradarbiavimas visais atvejais turi būti lygiavertis, o draugystės nupirkimas bei nurodymai Lietuvai nėra priimtini.

„Visada laikiausi nuostatos, kad dvišalis bendradarbiavimas, nepriklausomai nuo valstybių dydžio, turi būti lygiavertis. Su Lenkija taip pat stengiamės išlaikyti nuoširdžius ir konstruktyvius santykius. To paties tikimės ir iš jų. Iš bet kurios šalies primetami nurodymai ar reikalavimai nusipirkti draugystę Lietuvai nepriimtini“, – žiniasklaidos pranešime sako šalies vadovė D. Grybauskaitė.

Primename, kad slapta įrašytuose pokalbiuose buvęs Lenkijos užsienio reikalų ministras kalbasi su „Orlen“ vadovu, o susitikimo metu iš politiko lūpų skamba ne patys maloniausi žodžiai kaimyninės šalies atžvilgiu.

„Lietuviai yra pasipūtę ir kvailiai, kuriuos reikia pamokyti“, – apie kaimynus įraše sakė R. Sikorskis.

Pokalbiuose taip pat buvo aktyviai kalbama apie „Orlen“ perdirbimo įmonės, esančios Mažeikiuose, pardavimą vienai Rusijos kompanijai ir apie tuo metu valdančiojoje koalicijoje buvusią Lietuvos lenkų rinkimų akciją (LLRA), kuri, anot R. Sikorskio, nepadeda tos šalies įmonei.

„Lenkų partija valdo koalicijoje, bet kenkia mums, lenkų įmonei“, – pokalbiuose kalba R. Sikorskis.