Debiutinėse Adomaičio rungtynėse rinktinė išvargo pergalę prieš Lenkiją

Jonas Valančiūnas
© Fotodiena.lt
2017-08-04 19:26

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pradėjo kontrolinių rungtynių maratoną. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai Klaipėdos „Švyturio“ arenoje vykstančio turnyro pirmąją dieną egzaminavo Lenkijos rinktinę.

Lietuvos rinktinė paženklino savo vyriausiojo trenerio debiutą naujose pareigose nugalėdami Lenkiją rezultatu 59:58 (18:10 16:16 11:15 14:17).

Klampiose rungtynėse lietuviai antrajame kėlinyje turėjo 14 taškų persvarą, bet likus žaisti tris minutes jau buvo besivejančių vaidmenyje (49:52). Vis dėlto, sėkmingiau sužaista rungtynių pabaiga ir vidurio puolėjų Jono Valančiūno bei Artūro Gudaičio taškai padovanojo Klaipėdos aistruoliams pirmąją pergalę šią vasarą.

Dvi savaites Palangoje sportavę krepšininkai šiame susitikime verčiasi be 5 žaidėjų: Manto Kalniečio, Donato Motiejūno, Jono Mačiulio bei čiurnos traumas besigydančių Mariaus Grigonio ir Evaldo Kairio. Iš viso registruoti 13 žaidėjų.

Turnyre uostamiestyje taip pat dalyvauja Latvijos ir Gruzijos rinktinės. Jų tarpusavio rungtynes po atkaklios kovos 73:69 laimėjo gruzinai. Būtent su jais lietuviai rytoj susikaus turnyro finalo rungtynėse. Mačo pradžia – 19.30 val.

Lietuvos rinktinė: Jonas Valančiūnas 14 (13 atk. kam.), Artūras Gudaitis 11 (9/11 baudos), Eimantas Bendžius 9 (7 atk. kam.), Mindaugas Kuzminskas 6 (1/7 dvit., 1/6 trit.), Artūras Milaknis ir Deividas Gailius po 5, Lukas Lekavičius 4 (5 rez. perd.).

Lenkijos rinktinė: Damianas Kuligas 14, Mateušas Ponitka 12, A.J. Slaughteris 10.

Mačo eiga

Pirmuosius rinktinės taškus šią vasarą dvitaškiu pelnė J. Valančiūnas. Vis tik tuomet sekė beveik 4 minučių lietuvių taškų sausra, kurią tritaškiu nutraukė M. Kuzminskas (5:7). Lietuvių gynyba ir toliau kaustė lenkus, o pratęsę spurtą iki 10:0 šeimininkai išsiveržė į priekį (12:7). Vos pasirodęs aikštėje debiutinius taškus pelnė Eimantas Bendžius, o pirmąjį kėlinį lietuviai užbaigė pirmaudami 18:10.

Prasidėjus antrajam kėliniui, po Martyno Gecevičiaus tritaškio, Lietuva pirmąjį kartą įgijo dviženklį pranašumą (24:12). Po 5 iš eilės J. Valančiūno taškų lietuviai turėjo rekordinę persvarą (29:15), tačiau kiek sėkmingiau kėlinį užbaigę lenkai prieš pertrauką sumažino atsilikimą iki 34:26.

Trečiąjį ketvirtį taškais vėl pradėjo J. Valančiūnas, tačiau tuomet lietuviai krito į duobę ir leido svečiams priartėti (36:32). Klampiai vykusiame kėlinyje Lietuva surinko vos 11 taškų, o po jo pirmavo jau tik 45:41.

Lemiamo ketvirčio pradžioje lenkai pelnė greitus keturis taškus ir pirmąjį kartą nuo rungtynių pradžios išlygino rezultatą (45:45). Lietuva pirmuosius taškus kėlinyje pelnė sužaidus net keturias minutes, tačiau lenkai netrukus išsiveržė į priekį (47:49).

Vis dėlto, lemiamu metu Lietuvos rinktinė ėmė rodyti savo pranašumą. Artūras Gudaitis pelnė keturis taškus, J. Valančiūnas pridėjo dar du ir lietuviai vėl buvo priekyje (55:52). Nors lenkai atsakė tritaškiu ir dar kartą išlygino rezultatą, tačiau Valančiūno ir Deivido Gailiaus taškai garantavo šeimininkams pergalę. Dar vienas Mateuszo Ponitkos tritaškis pakeitė tik galutinį rungtynių rezultatą. Švieslentėje nuskambėjus galutinei sirenai degė skaičiai 59:58.