Sužinokite, kiek turėtumėte sportuoti pagal savo amžių

Atletiškas kūnas
Atletiškas kūnas
© Pexels
Alfa.lt
2017-08-13 18:01

Sportuodami ir rūpindamiesi savimi dabar, būsite sveikesni, sulaukę vyresnio amžiaus. Indy100.com dalijasi Lindsay Lyon knygoje „Kaip išgyventi iki 100 metų“ pateikta informacija, kaip dažnai sportuoti ir kokį sportą rinktis, priklausomai nuo jūsų amžiaus.

20-mečiai

Tai, ką padarysite dėl savęs būdami 20 m., neš jums naudą ir tuomet, kai pasensite. Tokio amžiaus žmonės turėtų sportuoti 2–3 val. per savaitę, atlikdami pratimus po 8 pakartojimus, bet ne daugiau nei po 12. Geriausi pratimai – svorių kilnojimas, atsispaudimai ir įtūpstai.

Medicinos prof. Pamela Peeke teigia, kad moterys, kurios sportuoja 4 ar daugiau valandų per savaitę, krūties vėžio riziką gali sumažinti net 60 proc.

Per savaitę atliekant 3–5 val. kardiotreniruočių, gaubtinės žarnos vėžio rizika mažėja 30–40 proc.

reklama

30-mečiai

Bėgimas

Pats laikas paįvairinti fizinę veiklą: jei iki šiol mėgote plaukioti baseine, galbūt verta pagalvoti apie važiavimą dviračiu ar sporto salę. Tokio amžiaus žmonėms patariama atlikti pratimus, įtraukiančius tiek viršutinės, tiek apatinės kūno dalies raumenis. Geriausi pratimai – jėgos ir ištvermės treniruotė, važiavimas dviračiu, bėgimas, plaukimas, joga ar šokiai. Ne mažiau reikalingi ir tempimo pratimai.

40-mečiai

Tai laikas, kai dauguma ima skųstis padidėjusiu pilvu ir sumažėjusia raumenų jėga, todėl tai laikas, kai itin būtinos yra jėgos treniruotės arba svorių kilnojimas. Toks sportas sustiprins jūsų raumenis ir pagreitins medžiagų apykaitą, dėl ko sumažės ir pilvo apimtis.

Esant tokio amžiaus, kur kas svarbiau ne pratimai, kuriuos pasirenkate daryti, bet reguliarus fizinis aktyvumas, kuris ne tik padės išlaikyti gražią figūrą, bet ir sustiprins jus bei padės sumažinti patiriamą stresą.

50-mečiai

Sportas

Neskubėkite mesti sporto, jei po truputį atsiranda įvairių skausmų. Pavyzdžiui, jei jums dažnai skauda kelius, vietoje bėgimo rinkitės plaukimą.

Sulaukus 50 m., patariama pradėti lankyti pilateso ar jogos treniruotes bei aerobiką. Pirmieji du padės sustiprinti nugaros raumenis bei išlaikyti taisyklingą laikyseną.

reklama

Amerikos širdies asociacija rekomenduoja 30 min. aerobikos treniruotes 5 kartus per savaitę.

60-mečiai

Pasivaikščiojimas

Reguliarus sportas padės atitolinti chroniškų ligų pradžią. Geriausias sportas tokio amžiaus žmonėms – svorių kilnojimas (1–3 kartus per savaitę po 30 min.), zumba ir vandens aerobika.

Svarbiausia sportuojant įtraukti tiek viršutinės, tiek apatinės kūno dalies raumenis.

70-mečiai

Venkite itin aktyvių treniruočių, tačiau jokiu būdu netapkite namisėda. Tokio amžiaus žmonės gali atlikti įprastus pratimus, tačiau atkartoti juos su kėde. Rekomenduojami šie pratimai: rankų kilnojimas su elastine guma, kojų kėlimas, lengvi aerobikos bei tempimo pratimai.