Neišsisuko: Daktaras bausmę toliau atliks Lukiškių kalėjime

ELTA
2017-08-04 14:26

Įkalinimu iki gyvos galvos nuteistas buvęs Kauno nusikalstamo pasaulio vadeiva Henrikas Daktaras nenusipelno geresnių kalinimo sąlygų, todėl bus toliau laikomas Lukiškių tardymo izoliatoriuje-kalėjime.

Tokį sprendimą, išnagrinėjus Vilniaus apylinkės prokuratūros vyriausiojo prokuroro pavaduotojo skundą, penktadienį paskelbė Vilniaus apygardos teismas.

Trijų teisėjų kolegija išnagrinėjo Vilniaus apylinkės prokuratūros vyriausiojo prokuroro pavaduotojo Eugenijaus Papučkos skundą, kuriame prašoma panaikinti dar liepos 7 d. priimtą Vilniaus miesto apylinkės teismo nutartį. Ja teismas leido H. Daktarą perkelti iš Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo į Pravieniškių pataisos namus. Čia taip pat įkalinti nuteistieji iki gyvos galvos, bet jie laikomi švelnesnėmis sąlygomis.

Prieš beveik mėnesį Vilniaus miesto apylinkės teismas H. Daktarą perkelti į pataisos namus nutarė, nes jis jau yra atlikęs daugiau kaip 10 metų (10 metų ir 6 mėnesius - ELTA) bausmės griežčiausiomis sąlygomis. Po dešimties metų, praleistų įkalinimo įstaigoje, teismas turi teisę, bet ne pareigą, bausmę sušvelninti ar keisti jos atlikimo vietą.

Tiesa, jeigu H. Daktaras nesilaikytų tvarkos ir pažeistų kalinimo taisykles, bausmės atlikimo vieta galėtų būti pakeista - jis būtų grąžintas į Lukiškių tardymo izoliatorių-kalėjimą.

H. Daktaras teigė norįs bausmę atlikti pataisos namuose dėl to, kad galėtų matytis su savo žmona. Penktadienį Vilniaus apygardos teisme nuosprendį išgirdusi H. Daktaro žmona sakė neketinanti pasiduoti.

„Bandysime dar kartą. Keista, kai skirtingos institucijos skirtingai šneka. Vieni leidžia, kiti draudžia, nėra konkretumo. Juk ne į laisvę norima išleisti, o į kitus pataisos namus. Juose turėtume galimybę dažniau matytis, tik to ir trokštame. Bandysime dar ir dar kartą“, - po sprendimo užtikrintai sakė Ramutė Daktarienė.

Prokuroras Marius Zupkauskas po teismo sprendimo priminė, kad vieno žmogaus (nuteistojo) gerovė negali būti svarbesnė už visuomenės gerovę. Prokuroras pridūrė, kad H. Daktarui sąlygos gali būti švelninamos, bet ne dabar.

„Manau, kad dar per anksti H. Daktarą perkelti į pataisos namus“, - teigė prokuroras.