„Islamo valstybė“ viliojo imigrantus, bet jiems greitai teko nusivilti

Info TV
2017-08-03 21:27

Nemokamas mokslas, sveikatos apsauga, apmokėtos skolos ir kelionės. Tokiais pažadais Islamo valstybė viliojo viso pasaulio musulmonus su šeimomis atvykti į Siriją ir Iraką. Tačiau atsiliepusiųjų į teroristų kvietimą kurti Islamo kalifatą, laukė prievartos ir karo kasdienybė, iš kurios sugrįžti beveik neįmanoma.

Įtikinusi šeimą parduoti namus, automobilį, palikti gimtąją Indoneziją ir prisijungti prie Islamo valstybės, devyniolikmetė Nur Khairadhania šiandien gailisi. Prieš du metus, susidomėjusi Islamu bei patikėjusi Islamo valstybės pažadais apie svajonių gyvenimą Islamo kalifate, mergina į Raką atvyko su visa 26 asmenų šeima.

„Islamo valstybė kvietė visus musulmonus į savo teritoriją, jei nori būti tikras musulmonas, turi prisijungti prie jų, jie suteiks visus patogumus nemokamai. Jie žadėjo apmokėti visas skolas, apmokėti kelionę iš Indonezijos į Raką“, – pasakoja mergina.

Tačiau nuvykus, merginos šeima buvo išskirta, vyrai nusiųsti į mokymų centrą, fronto liniją, o merginos į vieną Islamo valstybės bendrabučių, kur patyrė tikrąją žadėto Kalifato kasdienybę.

„Islamo valstybė labai labai toli nuo Isalmo. Jie naudoja priespaudą. Islamas skelbia teisingumą ir taiką, bet viduje Islamo valstybės nėra jokio teisingumo ir taikos. Islamo valstybė išnaudoja civilius, civiliai turi mokėti už elektrą, padengti gydymo išlaidas, o Islamo valstybės kovotojams šie dalykai nemokami. Tai neteisinga“, – mąsto mergina.

Atsisakę kariauti šeimos nariai buvo kalinami, o vėliau turėjo slapstytis nuo Islamo valstybės kovotojų, vienas Nur dėdžių žuvo oro atakų metų. Prasidėjus mūšiams Rakoje, merginos šeimą teroristai ėmė persekioti dar labiau tad, rizikuodama gyvybe, vienoje miesto interneto kavinių ji susisiekė su Indonezijos ambasada Sirijoje. Sumokėjus kontrabandininkams, šeima pasiekė Kurdų valdomas teritorijas. Tačiau pabėgėlių stovyklą pasiekė tik moterys, šeimos vyrai, kaip buvę Islamo valstybės nariai, buvo sulaikyti Kurdų kovotojų, tad šeimos kelionė namo nesibaigia.

Plačiau – reportaže.