„Valstiečių“ ir socdemų frakcijos romanas: sutarė dirbti kartu

Seimo Pirmininko Viktoro Pranckiečio susitikimas su Koalicijos tarybos nariais
Seimo Pirmininko Viktoro Pranckiečio susitikimas su Koalicijos tarybos nariais
© Dmitrijus Radlinskas

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) skyriams sprendžiant, ar socdemams verta pasilikti valdančiojoje koalicijoje, „valstiečių“ lyderiai skelbia sutarę su parlamente dirbančiais socialdemokratais ir toliau darbuotis išvien.

„Sutarėme, kad visi Seimo nariai atsakingai dirbs, kad užtikrins stabilumą. Dėl rudens darbų tarėmės, apsitarėme dėl mokesčių sistemos tobulinimo, dėl biudžeto reikalų, kad deriname visų pozicijas ir tos pozicijos atitinka mūsų programą Vyriausybės.

Todėl jokių tokių didelių ginčų arba nesutikimų, arba nesąsajų nėra. Ir sutarėme, kad dirbame stabiliai ir nuosekliai kartu su socialdemokratais ir su kitais Seimo nariais, kurie pasirengę dirbti atsakingai“, – po valdančiosios koalicijos tarybos posėdžio trečiadienį žurnalistams sakė Seimo pirmininkas, „valstietis“ Viktoras Pranckietis.

Parlamento vadovas teigė norėjęs išsiaiškinti, ar socdemų frakcija, nepaisant visuose LSDP skyriuose vykstančių diskusijų dėl galimo išėjimo iš koalicijos, ir toliau nori dirbti su „valstiečiais“.

„Yra noras dirbti. Mums reikėjo šiandien tai užsitikrinti. Tam ir sukviečiau koalicijos tarybą, prašiau susirinkti, kad būtų nuspręsta, kaip mes dabar dirbame, o dirbame stabiliai, nepriklausomai nuo to, kas bus sprendžiama taryboje ateityje“, – komentavo V. Pranckietis.

Spręs taryba

Socdemų frakcijos Seime seniūnas Andrius Palionis pažymėjo, kad dėl socialdemokratų tolesnio darbo su „valstiečiais“ koalicijoje spręs LSDP taryba. Vis dėlto, jis neslėpė, kad socialdemokratų frakcija yra pasirengusi remti „valstiečių“ iniciatyvas, formuojamą kitų metų biudžetą, jei šie atsižvelgs į socdemų pasiūlymus.

„Mes galime pažadėti koalicijos partneriams, kad savo nuostatas, jeigu jos bus įkomponuotos, palaikysime, palaikysime ir biudžeto projektą“, – komentavo A. Palionis.

„Ne Seimo frakcija sprendžia dėl koalicijos ateities, o šiandien susirinkome išklausyti koalicijos partnerių ir Vyriausybės dėl mokestinės reformos pertvarkos, taip pat išsakėme savo poziciją, ką norėtume mokestinėje reformoje ir socialiniuose klausimuose pateikti.

Sutarėme, kad mokestinius klausimus aptarsime su Finansų ministerija, socialinius – antroje rugpjūčio pusėje, ir galėsime susidėlioti planelį, kas galėtų įsigalioti 2018, kas 2019 metais. Ir natūralu, ką mes siūlome iš socialdemokratų partijos programos, kas yra Vyriausybės programoje, mes galime pažadėti koalicijos partneriams, kad savo nuostatas palaikysime“, – komentavo A. Palionis.

Tuo metu premjeras Saulius Skvernelis teigė, kad iš socialdemokratų frakcijos narių išgirdęs, kad jie nori likti koalicijoje.

„Dar išgirdau, kad tie pagrindiniai rudens sesijos darbai, kalbant apie mokestinės sistemos tobulinimą, valstybės biudžeto priėmimą, jeigu mes kalbamės praktiškai ta pačia kalba, socialdemokratų Seimo nariai bet kokiu atveju paremtų Vyriausybės siūlymus, nes prieštarauti nebūtų jokios logikos“, – žurnalistams sakė Vyriausybės vadovas.

Supyko dėl konservatorių

Į posėdį, kuris surengtas Seimo pirmininko, „valstiečio“ Viktoro Pranckiečio kabinete, trečiadienio rytą atvyko „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis, premjeras Saulius Skvernelis, Seimo vicepirmininkė, „valstietė“ Rima Baškienė, Povilas Urbšys, socdemų frakcijos parlamente seniūnas Andrius Palionis, Juozas Olekas, Algirdas Sysas. Socialdemokratų pirmininkas Gintautas Paluckas nepasirodė.

Naujienų portalas Alfa.lt primena, kad socdemams neslepiant, jog jiems nėra priimtina tokia urėdijų reforma, kokią siūlo Vyriausybė, „valstiečiai“ liepą pasitelkė konservatorių paramą šiai pertvarkai, mainais jiems pažadėdami savo balsus už pridėtinės vertės mokesčio lengvatos šildymui pratęsimą. Tai supykdė socdemų lyderį G. Palucką, kuris pradėjo diskusiją dėl socialdemokratų buvimo koalicijoje.

Socdemų prezidiumas nutarė kreiptis į partijos skyrius, prašydami jų pateikti nuomonę socialdemokratų vadovybei apie koalicijos su „valstiečiais“ perspektyvas.

Skyriai savo nuomonė socialdemokratų tarybai turėtų pateikti iki rugsėjo 20 d.

Tuo metu antradienį į posėdį susirinkusi socdemų frakcija pareiškė norinti likti valdančiojoje koalicijoje.

„Valstiečių“ ir socdemų frakcijos romanas: sutarė dirbti kartu

Seimo Pirmininko Viktoro Pranckiečio susitikimas su Koalicijos tarybos nariais
+10