Kaip suprasti, kad jums trūksta vitamino B12

Galvos svaigimas
Galvos svaigimas
© 123rf.com
Alfa.lt
2017-08-16 18:01

Su amžiumi moters organizmo gebėjimas pasisavinti vitaminą B12 mažėja. Situaciją gali pabloginti ir tam tikri moterų vartojami vaistai.

Healthypanda.net pateikia simptomų, rodančių apie šio vitamino trūkumą organizme, sąrašą:

Galvos svaigimas

Liūdesys

Dažnas galvos svaigimas ar sukimasis gali rodyti, kad jums trūksta vitamino B12. Normalu, jei galva susvaigsta staiga atsistojus, tačiau jei tai kartojasi ir lipant laiptais, verta sunerimti.

Badymo smeigtukais ar adatėlėmis jausmas

Kojos tirpimas, ilgai sėdint taip pat, pasitaiko daug kam, tačiau jei adatėlių badymo jausmas ar nutirpimas jaučiamas kūne neužspaudus jokios kūno dalies, tai yra įspėjimas apie šio vitamino trūkumą.

Esant nervo pažeidimui dėl vitamino B12 trūkumo, gali pasireikšti ir tirpimas ar elektros šoko bangos pojūtis. Tai gali nutikti dėl žemo deguonies lygio, kurį paskatina prasta raudonųjų kraujo kūnelių gamyba.

Išbalusi oda

Šviesi veido oda

Dėl minėto raudonųjų kraujo kūnelių trūkumo oda atrodo išbalusi, kadangi išleidžiamas perteklinis bilirubino kiekis. Dėl to oda ne tik išbąla, praranda natūralų rausvumą, bet gali įgauti ir gelsvą atspalvį.

Užmaršumas

Visiems pasitaiko situacijų, kai niekaip nerandami akiniai, pasirodo, visą laiką buvo ant veido, tačiau chroniškas užmaršumas gali rodyti rimtesnes sveikatos problemas.

Dauguma žmonių, kuriems trūksta vitamino B12, netgi ima baimintis, kad jiems – ankstyva demencijos ar Alzheimerio ligos pradžia, ypač jei jau perkopė jaunystės slenkstį. Pakanka atlikti paprastą kraujo testą, kad sužinotumėte, ar jums netrūksta šio vitamino.

Nepaaiškinamas nuovargis

Nuovargis

Atkreipkite dėmesį, jei net ir gerai išsimiegoję keletą dienų iš eilės jaučiate stiprų nuovargį. Tai gali sąlygoti vitamino B12 trūkumas: sutrikus raudonųjų kraujo kūnelių gamybai, vidaus organai negauna pakankamai deguonies, kas ir gali sukelti stiprų nuovargį.

Regėjimo sutrikimai

Dėl vitamino B12 trūkumo gali atsirasti judančių dėmelių, susilieti ar dvejintis vaizdas. Ilgalaikis šio vitamino trūkumas gali stipriai pažeisti regėjimą. Gali atsirasti jautrumas šviesai bei kiti pakenkimai, kurie gali pažeisti regos nervą.

Raumenų silpnumas

Dėl nepakankamo deguonies kiekio raumenys ima silpti, atsiranda nerangumas ir vangumas. Jei anksčiau be vargo panešdavote tris maišus, pilnus maisto produktų, o dabar net ir rankinė jums yra per sunki, tai gali būti ženklas, kad jūsų organizme vitamino B12 kiekis yra per mažas.