Aiškėja, kurie matuokliai greičio mėgėjus „šaudo“ abiem kryptimis

Greičio matuoklis kelyje Vilnius - Kaunas
Greičio matuoklis kelyje Vilnius - Kaunas
© Edvard Blaževič

Kai kurie stacionarūs greičio matuokliai persukti į kitą pusę ir dabar fiksuoja tiek atvažiuojančių, tiek nuvažiuojančių transporto priemonių greitį. Teigiama, kad kol kas šalyje veikia keturi dvipusiai greičio matuokliai, tačiau tikslios jų vietos neatskleidžiamos.

Vis dėlto naujienų portalo Alfa.lt skaitytojo Romo pasidalyta informacija atskleidžia, kad vienas tokių radarų galimai stovi kelyje Vilnius–Kaunas šalia prekybos centro „Maxima Bazė“.

Greičio matuoklis kelyje Vilnius - Kaunas

Patikrinus informaciją akivaizdžiai matyti, kad radaras persuktas.

„Kadangi radaras apsuktas, atrodo, kad jis fiksuoja priešingos eismo juostos dalyvius, tačiau taip nėra. Pirminis įspūdis klaidingas“, – informavo skaitytojas.

reklama

Tiesa, vargu ar galima sakyti, kad šis persuktas matuoklis yra dvipusis, tikėtina, jog jis fiksuoja greitį viršijančias transporto priemones tik iš galo.

Skaitytojas Andrius dalijasi dar vienu galimai dvipusiu greičio matuokliu, kuris yra kelyje Kaunas-Zapyškis-Šakiai.

„Šiame kelio ruože išties pasitaiko nemažai avarinių situacijų, todėl ne veltui kelias pažymėtas įspėjamuoju kelio ženklu „Daug eismo įvykių“. Atkarpoje, kurioje stovi greičio matuoklis, yra ištisinė linija – draudžiami lenkimai.

Visai neseniai važiuodamas į Kauną pastebėjau, kaip greičio matuoklis nufotografavo vieną automobilį. Kadangi priešais mane nieko nebuvo, o iki greičio matuoklio man buvo gana nemažas atstumas, juolab ir greičio neviršijau, kilo mintis, ar kartais matuoklis nenufotografavo automobilio iš galo. Vėliau Alfa.lt portale perskaičiau, kad atsirado dvipusių matuoklių, kas tik patvirtino mano spėjimą“, – teigė redakcijai parašęs Andrius.

Greičio matuoklis kelyje Kaunas-Zapyškis-Šakiai

Šioje atkarpoje leistinas važiavimo greitis – 70 km/val., tačiau, kaip teigė skaitytojas, automobilių vairuotojai nevengia viršyti greičio ir atlikti lenkimo manevrų, taip sukeldami pavojų ne tik sau, bet ir kitiems eismo dalyviams.

Galimos dvipusių greičio matuoklių vietos:


Kitų greičio matuoklių, kurie būtų persukti ar dvipusiai, vietos kol kas nežinomos. Tačiau LAKD neslepia, kad iš viso šalyje yra keturi greičio matuokliai, kurie fiksuoja tiek atvažiuojančių, tiek nuvažiuojančių transporto priemonių greitį.

Griebtis veiksmų privertė motociklininkai

reklama

Fiksuoti greitį viršijančias transporto priemones iš galo Lietuvos automobilių kelių direkciją (LAKD) privertė motociklininkų įžūlumas, kai šie, viršydami greitį, pralekia pro greičio matuoklius ir lieka nenubausti.

Kaip žinia, stacionarūs greičio radarai fiksuoja greitį viršijusias transporto priemones iš priekio. Jei automobilių vairuotojus pavyksta identifikuoti, tai motociklininkų ne, nes jie neturi valstybinių numerių priekyje, tik gale.

Baikerių sezono atidarymas

Pasirodo, vien šiais metais užfiksuota tūkstančiai motociklininkų, kurie viršijo greitį, tačiau nė vieno nepavyko nubausti. Tai, kad motociklininkai kelyje elgiasi įžūliai viršydami greitį, liudija statistika – šiais metais iki liepos mėnesio užfiksuota per 5 tūkst. greitį viršijusių motociklininkų, tačiau nė vienas taip ir nebuvo nubaustas.

Persukus greičio matuoklius į kitą pusę ir pradėjus fiksuoti greitį viršijusias transporto priemones iš galo, nepavyks išsisukti ir motociklininkams.

Iš viso valstybinės reikšmės keliuose yra 139 stacionarūs greičio matuokliai. Anot LAKD vadovo Egidijaus Skrodenio, dalį jų pavyks pritaikyti, kad jie fiksuotų greitį iš abiejų pusių. Kitų matuoklių taip paprastai perprogramuoti neišeis.

Keturi dvipusiai greičio matuokliai yra LAKD eksperimentas, tačiau jei pasiteisins, gali būti, kad tokių matuoklių ne tik užmiesčio keliuose, tačiau ir mieste ateityje atsiras ir daugiau.

Atimamos teisės

Naujienų portalas Alfa.lt primena, kad, pagal Administracinių nusižengimų kodeksą (ANK), pradedančiųjų, motociklų, krovininių automobilių (sveriančių daugiau kaip 3,5 t.) ir keleivinių transporto priemonių (turinčių daugiau nei 9 sėdimas vietas) vairuotojams viršijus greitį daugiau nei 30 km/val. atimama teisė vairuoti.

Greitį viršijus 31– 40 km/val. teisė vairuoti atimama nuo 3 iki 6 mėnesių;

reklama

41–50 km/val. – nuo 6 iki 12 mėnesių;

daugiau kaip 50 km/val. – 1–1,5 metų (nuo 12 iki 18 mėnesių).

Aiškėja, kurie matuokliai greičio mėgėjus „šaudo“ abiem kryptimis

Greičio matuoklis kelyje Vilnius - Kaunas
+5