Išskirtinis balsas ir užburiantys saksofono garsai kvies pasinerti į ritmą ir bliuzą

Sax Gordon ir Toni Lynn Washington
Sax Gordon ir Toni Lynn Washington
  © Organizatoriai
Alfa Pramogos | Alfa.lt
2017-07-31 10:19

Sprogstančiai galingą muzikos derinį į Lietuvą atveža garbinga Bostono bliuzo scenos dama Toni Lynn Washington kartu su amerikietiško ritmenbliuzo saksofono tradicijų tęsėju Saxu Gordonu. Pagrindinis bei svarbiausias pasaulyje šio žanro saksofonininkas idealiai skamba su viena geriausių modernaus bliuzo dainininkių, neeilinių galių balso savininke Toni Lynn Washington – jie drauge sukuria aukščiausios klasės soulo ir ritmenbliuzo duetą.

Bliuzo, ritmenbliuzo, džiazo dainininkė ir dainų autorė T. L. Washington šiemet švęs garbingą 80 metų jubiliejų! Ilgą ir legendomis apipintą scenos patirtį turinti atlikėja septynis kartus buvo nominuota „Blues Music Award“, o 1999 m. „Boston Blues Festival“ pelnė apdovanojimą už viso gyvenimo pasiekimus. Keturis dešimtmečius besitęsianti T. L. Washington karjera yra tiesiogiai susijusi su ritmenbliuzo istorija, apimant turus ir pasirodymus su šio žanro muzikos gigantais Jackie Wilsonu, duetu „Sam&Dave“ bei kt.

Toni Lynn Washington atvyksta į Lietuvą

Ši scenos diva visuomet žavi didingu, emocionaliu bei jausmingu vokalu, perkeliančiu klausytojus į ypatingą ir dvasingą vietą, kuri, pasak „Boston Magazine“, „privers jus ištirpti“. T. L. Washington yra išleidusi keturis solinius albumus, o jos dar 1955 m. kartu su prodiuseriu Edwardu Franku įrašytas singlas „Dear Diary“ pateko į muzikos hitų Top 50.

S. Gordonas yra vienas ryškiausių, niekam nuobodžiauti neleidžiančių saksofonininkų. Sukaupęs ilgametę patirtį ir pasižymėdamas neprilygstama energija, atlikėjas naujam gyvenimui prikelia bliuzą, jausmingas balades, soulo, svingo muziką, įpučia gyvybės Amerikos ritmenbliuzo tradicijoms. Nepaprastai drąsus, ekstremaliai ekspresyvus bei rokeriškas S. Gordono saksofonas dažnai balansuoja ties nuostabaus chaoso riba.

S. Gordonas yra tarp geidžiamiausių saksofonininkų savo srityje – tiek įrašų studijose, klubuose ir koncertų salėse visame pasaulyje. Jį galima išgirsti daugiau nei šimte kompaktinių plokštelių kartu su klasikinio bliuzo, džiazo ir ritmenbliuzo stiliaus atlikėjais: Kimu Wilsonu, Bryanu Lee, Paulu Oscheriu, Jerry Portnoy, Watermelonu Slimu, Ronu Levy, Davidu Maxwellu ir daugybe kitų. Nepaprastas gebėjimas „žaisti“ stiliumi, primenančiu didžiuosius ritmenbliuzo saksofono meistrus, suteikė progą užimti solisto vietą muzikos legendų Championo Jacko Dupree, Jimmy McGriffo, Charleso Browno, Pinetopo Perkinso, Billy Boy Arnoldo ir Rosco Gordono įrašuose.

Toni Lynn Washington atvyksta į Lietuvą

Penkis solinius albumus išleidusio S. Gordono šlovės lentyną puošia daugybė bliuzo muzikos apdovanojimų: „Trophees France Blues“ (1998 m. ir 2005 m.), „W. C. Handy Blues Award“ (2001 m., 2002 m., 2004 m. ir 2005 m.), „Blues Foundation Blues Award“ (2006 m., 2012 m., 2013 m., 2014 m., 2015 m.) įvertinimai.

T. L. Washington ir S. Gordono duetas kartu su „Luca Giordano Band“ žada galybę bliuzo bei ritmenbliuzo muzikos, maloniai nustebinsiančios savo sodrumu, drąsa ir energija. Pasikliaukite didžiule šių talentų scenine patirtimi ir mėgaukitės – tai atlikėjai, užmezgantys stiprų ryšį su publika. Tuo įsitikinti galėsite jau rugpjūčio 4 d. Raudondvario dvaro kieme, rugpjūčio 5 d. klube „Ramybė“ Palangoje ir rugpjūčio 6 d. VU Botanikos sodo Vingio skyriuje, Vilniuje.

Išskirtinis balsas ir užburiantys saksofono garsai kvies pasinerti į ritmą ir bliuzą

Sax Gordon ir Toni Lynn Washington