Dėl sutarties sąlygų nevykdymo vyras turės atlyginti žalą Darbo biržai

Darbo birža
Darbo birža
© Ieva Budzeikaitė
Alfa.lt
2017-07-31 09:32

Pirmadienį įsiteisėjo Vilniaus miesto apylinkės teismo priimtas sprendimas už akių civilinėje byloje, kurioje patenkintas ieškovės Vilniaus teritorinės darbo biržos (toliau – Darbo birža) ieškinys atsakovui O. T. dėl išlaidų, susijusių su profesiniu mokymu priteisimo.

Ieškinyje nurodyta, kad 2016 m. vasario 3 d. atsakovas registruotas Darbo biržoje kaip asmuo ieškantis darbo. Ieškovė ir atsakovas sudarė dvišalę mokymų sutartį, pagal kurią O. T. įsipareigojo įgyti virėjo kvalifikaciją. Ieškovė vyrui išdavė mokymo kuponą, kuriuo Darbo birža skyrė 1798,54 Eur sumą profesinio mokymo teikėjui VšĮ Vilniaus Žirmūnų darbo rinkos mokymo centrui. Tačiau su O. T. mokymo sutartis nutraukta, nes jis nelaikė baigiamojo egzamino ir buvo išbrauktas iš mokinių sąrašo. Be to, Darbo birža vyrui išmokėjo 857,27 Eur stipendiją.

Teismas nustatė, kad O. T. įsipareigojo dalyvauti profesinio mokymo programoje, o tinkamai nedalyvaujant įsipareigojo ieškovei atlyginti visas patirtas išlaidas, susijusias su profesiniu mokymu.

Vyras nevykdė pareigos dalyvauti mokymo programoje, todėl teismas nusprendė ieškinį tenkinti ir priteisti iš O. T. 2655,81 Eur išlaidų Darbo biržos naudai.