Mados klyksmu tapę suktukai moksleivį iš Panevėžio pasodino į teisiamųjų suolą

Suktukas
Suktukas
© Pixabay.com

Karščiausia vasaros naujiena, užvaldžiusia visą pasaulį, tapę suktukai (angl. fidget spinners), kaip ir kiekvienas naujas mados klyksmas, į kasdienį gyvenimą įneša šiek tiek beprotybės ir chaoso – madingais ir šiuolaikiškais norintys būti jaunimas, o ypač – paaugliai, neretai ryžtasi ir nelabai protingiems dalykams. Būtent taip nutiko nepilnamečiui moksleiviui iš Panevėžio – vaikas taip troško staiga iš populiarėjusio žaislo, kad ryžosi jį pavogti tiesiai iš pardavėjos rankų, tačiau už šį poelgį jam teko aiškintis Panevėžio miesto apylinkės teisme.

Įvykis, už kurį septintokas stojo prieš teismą, nutiko šių metų birželio 3 d., Panevėžyje, Dariaus ir Girėno gatvėje esančioje parduotuvėje – čia vaikas iš pardavėjos rankų pavogė suktuką ir pabėgo. Nors suktuko kaina tebuvo 6 eurai, moksleiviui dėl vagystės teko aiškintis teisme.

Anot apvogtos pardavėjos, tądien į jos parduotuvę buvo užėję trys nepažįstami vaikai, ėmę apžiūrinėti parduodamus suktukus. Kadangi susidomėjimas buvo akivaizdus, pardavėja kelis suktukus ištraukė ant prekystalio, tačiau tuomet vienas iš vaikų griebė nuo prekystalio žalios spalvos suktuką ir pabėgo iš parduotuvės. Kiti du vaikai susižvalgė ir išbėgo iš paskos.

Sugautas vagišius prisipažino ir aiškino, kad norėjo nusipirkti šį suktuką, tačiau tam jam neužteko pinigų, o to suktuko, kaip pats teigė, „labai reikėjo“, todėl ir ryžosi jį pavogti, nors vėliau tiesiog gatvėje buvo sugautas policijos.

Tiesa, kaip paaiškėjo, tai – jau ne pirmoji šio moksleivio vagystė: anksčiau jis kelis kartus buvo teistas už dvi vagystes ir du plėšimus.

Bylą išnagrinėjusi teisėja Skaistė Viburytė-Jasiukėnienė atsižvelgė į tai, kad suimtas paauglys jau spėjo dvi paras praleisti už grotų, be to, turi tiek sveikatos, tiek socialinių problemų, todėl skyrė jam lygtinę 3 metų 4 mėnesių ir 10 dienų laisvės atėmimo bausmę.