Irvingo ir „Cavaliers“ drama: kas kaltas ir kaip tai gali paliesti Kuzminską?

Kyrie Irvingas
Kyrie Irvingas
© SCANPIX

Ir taip įvykių kupiną NBA vasarą praėjusią savaitę sukrėtė, ko gero, didžiausia šio tarpsezonio naujiena – Kyrie Irvingas nebėra patenkintas Klivlande ir prašosi iškeičiamas į kitą komandą.

Ši naujiena lyg iš giedro dangaus paskatino kalbų tiek apie neaiškią „Cavaliers“ ateitį, tiek apie galimus įžaidėjo mainų scenarijus. Vienas iš jų – kelionė į Niujorko „Knicks“, kuriai priklauso ir Mindaugas Kuzminskas.

Tačiau apie viską nuo pradžių. Kodėl Kyrie panoro būti iškeistas?

Nusibodo būti LeBrono šešėlyje?

Labiausiai spaudoje eskaluojama K. Irvingo netikėto noro priežastis – žaidimas vienoje komandoje su LeBronu Jamesu. Esą įžaidėjui pabodo būti geriausio NBA krepšininko šešėlyje ir jis nori komandos, kurioje būtent jis būtų Betmenas, o ne Robinas, kaip dažnai yra pavadinami antrieji ekipų žaidėjai.

LeBronas Jamesas ir Kyrie Irvingas

Panaši dilema pastaruoju metu sprendžiama ir futbolo pasaulyje, kur Lionelio Messi komandos draugas Neymaras, atrodo, taip pat ryšis palikti vieną iš geriausių futbolininkų ir būti vienvaldžiu lyderiu. Vis dėlto, priešingai negu futbolo atveju, K. Irvingas pats paprašė mainų ir tai jau yra laikoma faktu.

Grįžtant prie Kyrie, situacija, kurioje jis atsidūrė, susiklostė netikėtai. Dar 2014-aisiais įžaidėjas su „Cavs“ pasirašė ilgalaikį penkerių metų kontraktą, o jam buvo suplanuotas vienvaldžio ekipos lyderio vaidmuo, kokiu jis buvo ir trejus metus prieš tai.

Vis dėlto situacija pasikeitė jau po 11 dienų. L. Jamesas netikėtai priėmė sprendimą sugrįžti iš Majamio į Ohajo valstiją, ir K. Irvingas iš ekipos lyderio tapo tik pagrindiniu LeBrono pagalbininku.

Nors, klubui dar pridėjus Keviną Love‘ą, jis tapo vienas stipriausių lygoje bei triskart iš eilės žaidė finale, tačiau Kyrie, atrodo, tokie pasiekimai iki galo nepatenkino.

Praėjusį sezoną jis buvo daugiausia metimų komandoje atliekantis žaidėjas (tai nutiko pirmą kartą per LeBrono karjerą), tačiau visų akys kalbant apie „Cavs“ vis tiek krypdavo būtent į 32-erių puolėją, o, ekipai tapus čempione, būtent L. Jamesas laimėjo finalo MVP apdovanojimą. Panašu, K. Irvingui nusibodo būti pagalbininku, nors ir be galo svarbiu.

„Cavaliers“ vadovų klaidos

Vis dėlto realesne priežastimi negu LeBrono lyderiavimą Klivlande galima laikyti ekipos vadovų klaidas per pastaruosius mėnesius.

„Cavaliers“ ne veltui laikomi didžiausiais šio tarpsezonio pralaimėtojais. Birželį netikėtai be generalinio vadybininko Davido Griffino likusi komanda neprisiviliojo nė vienos žvaigždės, o geriausias ekipą papildęs krepšininkas yra savo geriausius laikus jau senai pamiršęs Derrickas Rose‘as.

Davidas Griffinas

Be to, kalbama, kad K. Irvingas palaikė puikius ryšius su D. Griffinu, kuris buvo atsakingas ir už tai, jog Klivlando žvaigždė jaustųsi laimingas ekipoje net ir nebūdamas geriausiu jos krepšininku. Visa tai sugriuvo lyg kortų namelis, o 25-erių gynėjas dabar jau prašosi iškeičiamas kitur.

Irvingo mainų kryptys įvairios

Vos pasklidus žiniai apie įžaidėjo norą palikti Rytų konferencijos čempionus, buvo išplatintas ir keturių komandų, į kurias esą žaidėjas norėtų persikelti, sąrašas.

Tai – Niujorko „Knicks“, Majamio „Heat“, San Antonijaus „Spurs“ ir Minesotos „Timberwolves“.

Vis dėlto sunku pasakyti, ar visose jis gautų tai, ko labiausiai nori, – lyderystę. „Spurs“ rungtyniauja Kawhi Leonardas, Minesotoje žais Jimmy Butleris ir kylanti žvaigždė Karlas-Anthony Townsas.

Tik „Knicks“ ir „Heat“ komandose įžaidėjas galėtų tapti pagrindiniu. Tačiau čia jau susiduriama su pačių komandų įgeidžiais.

Pasak pranešimų, Majamio klubas nėra itin susidomėjęs galimybe įsigyti K. Irvingą. Puikiai praėjusį sezoną užbaigusi „Heat“ pratęsė sutartis su beveik visais savo pagrindo žaidėjais, o pagrindinė komandos dėlionės dalis šiuo metu – puikiai ekipoje pritapęs Goranas Dragičius. Jis rungtyniauja įžaidėjo pozicijoje, tad sunku įsivaizduoti, kad komandos vadovas Patas Riley ryžtųsi ardyti komandos branduolį ir atsisveikinti su slovėnu.

Lieka tik „Knicks“. Ir nors Niujorko komanda rodo didelį norą pasipildyti lygos žvaigžde, tačiau juos taip pat varžo įvairūs faktoriai. Svarbiausias jų – Carmelo Anthony.

Puolėjas savo sutartyje turi išlygą, kad gali vetuoti bet kuriuos jam nepatikusius mainus. Prieš tai reiškęs norą rungtyniauti „Cavs“, dabar jis atrodo labiau susidomėjęs galimybe išvykti į Hjustoną.

Be to, Carmelo kontraktas yra didesnis už K. Irvingo, tačiau dėl žaidimo jaunesnis įžaidėjas vertinamas kur kas labiau. Tad „Knicks“, net ir gavus lyderio pritarimą, būtų sunku išlaviruoti su tinkamu pasiūlymu Klivlando komandai.

„Cavaliers“ žiūrės naudos sau

Vis dėlto K. Irvingas neturi teisės pats rinktis komandos, į kurią persikels, kadangi yra susaistytas sutarties. Tad į savo poreikius žiūrinti bei mainais už savo krepšininką kitos žvaigždės arba kelių perspektyvių talentų besitikinti „Cavaliers“ darys tai, kas naudingiausia jiems.

Būtent todėl į kalbas itin aktyviai buvo įtraukta ir Kyrie nepaminėta Finikso „Suns“ komanda. Ši atsinaujinusi ekipa turi du jaunus talentus – Deviną Bookerį ir Joshą Jacksoną, o įžaidėjo pozicijoje žaidžiantis „Cavs“ vienas lyderių puikiai tiktų prie jų.

„Suns“ turi ir ką pasiūlyti – į Klivlandą mainų atveju, ko gero, vyktų kitas kiek žemesnio kalibro įžaidėjas Ericas Bledsoe. Vis dėlto kol kas pusėms susitarti nepavyko, nes pagal pranešimus „Cavaliers“ siekia J. Jacksono, o Finikso komanda vietoj jo siūlo tik kelis antraplanius žaidėjus arba Naujokų biržos šaukimus.

Iš kitų ekipų kol kas buvo žinių apie Milvokio „Bucks“ ir Bostono „Celtics“ susidomėjimą.

Lietuvis gali tapti mainų dalimi

Kuo čia dėtas M. Kuzminskas?

Turint omenyje begalinį „Knicks“ susidomėjimą K. Irvingu, akivaizdu, kad nekeičiamų žaidėjų Niujorko komandoje praktiškai nėra. Vienintelis latvis Kristapas Porzingis oficialiai yra įvardijamas kaip nejudinamas, tačiau jau buvo pasirodę pranešimų, kad net ir dėl jo „Knicks“ vadovai dvejoja.

Niujorko „Knicks“

Tuo metu M. Kuzminsko situacija tokia, kad jis gali tapti papildoma mainų detale, jeigu šie apims daugiau negu dvi komandas. Vargu ar „Cavs“ bus susidomėję dar vienu LeBrono pozicijos krepšininku, kai vasarą jau pasirašė sutartis su Jeffu Greenu ir iš Turkijos atvykstančiu Cedi Osmanu.

Vis dėlto lietuvis gali tapti reikalingas kažkuriai kitai komandai, kuri dalyvautų mainuose. Nedidelis jo atlyginimas (3 mln. JAV dolerių per metus) gali padėti sulyginti sumas būsimame sandoryje, o dar iki galo neatskleistas potencialas lietuvio žaidime praverstų kažkuriai į aukščiausias vietas nepretenduojančiai ekipai.

Be to, M. Kuzminskas, pagal pranešimus, jau anksčiau domino „Suns“, o ši dabar įvardijama kaip viena realiausių būsimų mainų detalių.

Kaip viskas išsispręs, galime sužinoti jau netrukus. Ir nors „Cavaliers“ savininkas Danas Gilbertas pareiškė, kad Kyrie laukiamas prieš sezoną vyksiančioje ekipos treniruočių stovykloje, vargu ar vienas geriausių NBA įžaidėjų ją jau pasitiks kaip Klivlando komandos narys.