Kainų šokas: kada produktai pradės pigti?

LNK
2017-07-27 07:02

Pirkėjai skundžiasi – kainos kyla ir prekybos centruose, ir turguje, tad dažnam tenka gerai skaičiuoti, ką gali sau leisti. Vieni į augančias kainas žvelgia piktai, kiti su šypsena ir sako – kol mes pirksim, tol jos kils.

Daržovės

Lietuviškų vaisių ir daržovių augintojai dėl kylančių kainų bėdas verčia orui. Permainingas oras mažina derlių, o kuo mažiau daržovių ar vaisių, tuo jie brangesni.

Jei daržininkų ir sodininkų produkcijos kainą kelia permainingi orai, kiti produktai brangsta net dėl šiek tiek padidėjusios minimalios algos. Šį pusmetį labiausiai brango pienas ir jo produktai.

Pieno mėgėjams specialistai nieko gero pasakyti negali – prognozuojama, kad pienas ir jo produktai brangs ir toliau.

reklama

Pienas

Bet ne visos žinios blogos. Jau pastebima ženklų, kad pernelyg išsipūtusios kainos baido pirkėjus, tad prekybininkai po truputį ima jas mažinti. Dažniausiai tai daroma skelbiant įvairių akcijų. Pastebima, kad taip vyksta su šokoladu, kava, arbatomis, sulčių gėrimais, iš dalies ir su alkoholiu.

Kol kas pinga tik aliejus ir degalai. Cukraus, kruopų, makaronų ir žuvies produktų kainos laikosi stabiliai ir nei kyla, nei krinta.

Plačiau – reportaže.