Pareigūnus pribloškė moksleivio narkotikų parsisiuntimo schema

Ekstazis
Ekstazis
© Wikimedia Commons

Nors narkotinių medžiagų siuntimasis internetu iš užsienio jau kuris laikas itin domina lietuvius, schema, kurią sukūrė itin saugojęsis kaunietis moksleivis, kurio asmenybės negalima atskleisti dėl jauno amžiaus, pribloškė pareigūnus. Internetu mažiausiai tris skirtingas narkotikų siuntas užsakęs paauglys dengėsi svetimu vardu, o narkotikų siuntiniams netgi sukūrė fiktyvių adresų – tam panaudojo apleistas pašto dėžutes, ant kurių užrašė neegzistuojančių butų numerius. Paauglys taip pat siuntėsi padirbtus eurus, tačiau planas neišdegė – moksleivis įkliuvo pašte, kai bandė pasinaudodamas padirbtu moksleivio pažymėjimu atsiimti padirbtus eurus, bet įkliuvo muitinės pareigūnams.

Tyrėjai nustatė, kad narkotinių medžiagų siuntęsis moksleivis, norėdamas nuslėpti savo tikrąją tapatybę, pasigamino netikrą moksleivio pažymėjimą ir paruošė neegzistuojantį butą – išsirinkęs patogią vietą, ant nenaudojamos vieno daugiabučio namo pašto dėžutės užrašė skaičių 7. Tarp 2016 m. spalio 20–27 d. paauglys iš tiekėjo Jungtinėje Karalystėje užsisakė nenustatytą kiekį psichotropinės medžiagos – lizergido, o siuntėjas šią medžiagą išsiuntė paštu, tačiau krovinys spalio 27 d. buvo aptiktas muitinės pareigūnų.

Tų pačių metų lapkritį moksleivis iš Nyderlandų Karalystės bandė parsisiųsti dar vieną narkotinių medžiagų partiją – beveik 51 gramą antžeminių kanapių dalių. Tačiau šis siuntinys taip pat neperėjo muitinės patikros.

Atsisiųsti narkotikų paauglys bandė ir šiais metais – sausį iš Nyderlandų Karalystės siuntėsi beveik 4 gramus psichotropinės medžiagos MDMA. Šių siuntų užsakovas taip pat buvo apdairiai slepiamas – nuteistasis tam sukūrė dar du fiktyvius butus, tam panaudodamas apleistas pašto dėžutes.

Beje, nepilnametis siuntėsi ne tik narkotinių medžiagų – iš Australijos moksleivis atsisiuntė 500 padirbtų eurų, o šią siuntą bandė atsiimti centriniame Kauno pašte, pateikęs padirbtą moksleivio pažymėjimą.

Prieš teismą stojęs nepilnametis pripažino, kad siuntėsi narkotinių medžiagų tiek vedamas smalsumo, tiek ir dėl turėtų sveikatos problemų, taip pat slėpė savo tapatybę ir nurodydavo fiktyvius adresus, kadangi žinojo, kad tokia veikla pavojinga. Nuteistasis taip pat patvirtino, kad už 500 padirbtų eurų sumokėjo 100 eurų, tačiau teigė, kad neketino šių pinigų paleisti į apyvartą, tiesiog norėjo juos turėti kaip suvenyrą.

Kaip paaiškėjo, nuteistas moksleivis buvo skrupulingai viską apgalvojęs – į vieną iš nenaudojamų pašto dėžučių buvo netgi įdėjęs savo spynelę, kad niekas kitas nepaimtų siuntos.

Bylą išnagrinėjęs Kauno apygardos teismas kaltę pripažinusiam moksleiviui skyrė dvejų metų laisvės atėmimo bausmę, tačiau jos vykdymą atidėjo vieneriems metams – teisėjas Giedrius Endriukaitis tokią bausmę skyrė atsižvelgęs į tai, kad nepilnametis pats davė parodymus, iki tol nebuvo teistas, jo šeima nebuvo patekusi į socialinių darbuotojų akiratį.

Tiesa, nuteistasis moksleivis turėjo ir daugiau nemalonumų – teismas nurodė sunaikinti konfiskuotą nešiojamąjį kompiuterį, kuriuo nuteistasis naudojosi siųsdamas narkotinių medžiagų.