Kuršių Nerijoje galite sutikti spalvotų avelių

Alfa Pramogos | LNK
2017-07-25 20:36

Kuršių nerijoje radosi spalvotų avių. Ir tai ne meninė akcija. Žmonėms siūloma pirkti ekologiškai nerijoje ganomą avį, ją pasižymėti kaip savo ir rudenį laukti mėsos.

Štai šios trys spalvotos avys prikausto daugelio Nidoje atostogaujančiųjų dėmesį. Vieni stabteli pasigrožėti ir nusifotografuoti. O štai 4-metė tėtį kasdien veda lankyti spalvotų avyčių. Neringoje avis ganantis ūkininkas sako, kad žmonės neturėtų nuogąstauti, jog toks kailio spalvinimas kenkia avims.

Spalvotos avys – ne meno akcija. Žmonėms siūloma įsigyti avį ir taip paremti jų ganiavą pusiasalyje. Kuršių nerijoje avys kasmet nušienauja apie 25 hektarus. Su žole ir krūmais jos kovoja trejus metus ir gerokai pakeitė kraštovaizdį –atvėrė erdves. Šį projektą finansavo vienas Norvegijos fondas. Bet šią vasarą ganiavai pinigų nebebuvo skirta. Tad ūkininkas tapo savanoriu ,o kad išlaidos prižiūrint bandą būtų mažesnės – sumanė į projektą įtraukti visuomenę, žmonėms siūlydamas įsigyti nerijoje ganomų avių. Parkui idėja patiko.

Kol kas vietinių, norinčių auginti avis ar ožkas –neatsirado. Nors prieš pusšimtį metų Neringoje jų buvo šimtai .Ūkininkai iš žemyno irgi nesiveržia, mat atmetus išlaidas keltui, naudos būtų menkai. Ankščiau naminių gyvūnų parkui nereikėjo, dėl jų buvo kilę konfliktų. Prieš dešimtmetį, už tai, kad ėda parko žolę –Preilos gyventoja buvo priversta atsisakyti 18-kos avių ir paskutinės parke karvės.