Atsitraukimas: Trumpas sustabdė ginklų tiekimą Sirijos sukilėliams

JAV ilgą laiką remtos Laisvosios Sirijos armijos (LSA) kovotojas Damasko priemiestyje Deroje
JAV ilgą laiką remtos Laisvosios Sirijos armijos (LSA) kovotojas Damasko priemiestyje Deroje
© SCANPIX
Alfa.lt | ELTA
2017-07-20 09:49

JAV prezidentas Donaldas Trumpas, pasak šalies žiniasklaidos, sustabdė ginklų tiekimą Sirijos sukilėliams, kovojantiems prieš Basharo al Assado vyriausybę.

Teigiama, kad atitinkamą sprendimą D. Trumpas priėmė prieš mėnesį, po susitikimo su Centrinės žvalgybos agentūros (CŽA) direktoriumi Mike'u Pompeo ir savo patarėju saugumo klausimais H.R. McMasteriu, rašo „Washington Post", kuriuo remiasi agentūra dpa.

CŽA 2013 metais, prezidentaujant Barackui Obamai, pradėjo slaptą ginklų tiekimo programą – nuosaikiais laikomi Sirijos sukilėliai buvo aprūpinami lengvaisiais ginklais ir amunicija.

JAV remiamiems kovotojams buvo pavykę pasiekti neblogų rezultatų kovos lauke, tačiau jų puolimą pristabdė Irano suteikta parama B. al Assado režimui, o 2015 metų rugsėjį prasidėjusi aktyvi Rusijos intervencija galutinai nusvėrė jėgų pusiausvyrą ir išgelbėjo vyriausybę Damaske.

Pastaruoju metu pasirodė ženklų, kad nuosaikiais laikomus sukilėlius Sirijoje baigia nustelbti radikaliau nusiteikę islamistai.

„The Washington Post“ šaltiniai D. Trumpo administracijoje sakė, kad D. Trumpo sprendimas sustabdyti programą atspindi jo interesus rasti būdų bendradarbiauti su Rusija.

Tik šią savaitę paaiškėjo, kad per liepos pradžioje vykusį Didžiojo dvidešimtuko (G20) viršūnių susitikimą Hamburge (Vokietija) D. Trumpas su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu bendravo ne vien per iš anksto suplanuotą pokalbį, bet ir neformaliai, prie vakarienės stalo, kai šalia nebuvo nė vieno JAV pareigūno. Neįprastai ilgas pokalbis esą atkreipęs kitų lyderių dėmesį.